İhtiyaç Sahibi Öğrencilere “okul Mağazası”

Tokat’ta ihtiyaç sahibi öğrenciler Okul Mağazası’ndan istedikleri kıyafeti seçerek alabiliyor.Gaziosmanpaşa Ortaokulu’nda ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik Okul Aile Birliği tarafından yapılan çalışmada bir sınıf mağazaya dönüştürüldü....

İhtiyaç Sahibi Öğrencilere “okul Mağazası”
Tokat’ta ihtiyaç sahibi öğrenciler Okul Mağazası’ndan istedikleri kıyafeti seçerek alabiliyor.

Gaziosmanpaşa Ortaokulu’nda ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik Okul Aile Birliği tarafından yapılan çalışmada bir sınıf mağazaya dönüştürüldü. Bir firmanın yardımı ile hiç kullanılmamış kıyafetler öğrencilerin beğenisine sunuldu. Öğrenciler, mağazadan alış veriş yapar gibi istedikleri kıyafeti seçerek alabilmenin sevincini yaşadı. Okul Müdürü Mustafa Erarslan, okul aile birliği öncülüğünde ihtiyaç sahibi öğrencileri bayram öncesinde sevindirmek, ihtiyaçlarını karşılamak için katkı sunmak istediklerini kaydetti. Öğrencileri esnafın desteği ile bedenen giyindirerek akabinde bilgi ile donatmak için proje başlattıklarının ifade eden Eraslan, başarılı olduklarına inandıklarını dile getirdi.

Okul Aile Birliği Başkanı Fatma Esin Tuna ise serbest kıyafet geçiş sürecinde öğrenci ve velililerin mağdur olmaması için okul mağazası kurduklarını, esnaflardan ve büyük mağazalardan resmi yazı ile bulundukları taleplere geri dönüşler olduğunu kaydetti. Mağaza oluşturulduktan sonra okulun formayı tercih ettiğini belirten Tuna, “Bayram öncesi biz yine de bu projemize çocukları sevindirmek için devam ettik. İstedikleri her şeyi alabiliyorlar” dedi.

Tuna, kıyafet yardımlarının kullanılmamış olmasını tercih ettiklerini ifade ederek, “Okul mağazamızda 3 bin parçaya yakın kıyafet var. Çok az sayıda ayakkabımız var. Ayakkabı ve kışlık kıyafetlere ihtiyacımız çok. Bu nedenle bundan sonraki çalışmamızı ayakkabı toplama ve kışlık kıyafet toplama yönünde devam ettireceğiz. Okulumuz öğrencileri buradan istedikleri kıyafeti seçip alabiliyorlar” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER