Eminağaoğlu'ndan Demokratikleşme Paketi Açıklaması

Yargıçlar Sendikası Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Demokratikleşme Paketi için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'nı göreve davet etti.Yargıçlar Sendikası Başkanı ve Çankırı Hakimi...

Eminağaoğlu'ndan Demokratikleşme Paketi Açıklaması
Yargıçlar Sendikası Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Demokratikleşme Paketi için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'nı göreve davet etti.

Yargıçlar Sendikası Başkanı ve Çankırı Hakimi Ömer Faruk Eminağaoğlu, Demokratikleşme Paketi'ni eleştirdi. Eminağaoğlu, yaptığı açıklamada, "Demokrasiyle uzaktan yakından ilgisi olmayan, demokrasiyi sömüren, sömürüden beslenen, hukuk devleti, Cumhuriyet ve laikliğe saldırıda her geçen gün bir adım daha atıp, yetmez ama 'evet' diyerek yoluna devam eden, varlığı demokrasiyle bağdaşmadığı tescilli iktidar partisince, bazı basın organları bile dışlanarak açıklanan metnin içeriği karşısında, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısını göreve davet ediyorum" dedi.

Eminağaoğlu, Anayasa Mahkemesi'nin paket içeriğinin büyük bölümünü, demokratik ve laik cumhuriyete aykırı eylem saydığını söyledi. Eminağaoğlu, açıklamasının devamında şunları kaydetti:

"Bu konularda Anayasa değişmemiş, ancak o eylemler durmadan devam etmiştir. Bu nedenle Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı'na, o Anayasa Mahkemesi kararını okuması ve gereğini yapması konusunda açık çağrıda bulunuyorum. Türk kadını namus ve inancına AKP ile biçimini AKP'nin verdiği başörtüsü ile kavuşmamıştır. Türk kadınına yapılan bu hakaret ve sömürüye de 'hayır' diyorum. Türkiye Cumhuriyeti'nde hukuk ve demokrasinin yaşanması, Türkiye Cumhuriyeti'nin hukuk ve demokrasi ile korunması için, gün, her bedelin göze alınarak, hukuk ve demokrasi için de mücadele günüdür."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48