Cumhuriyetin 90. Yılına Çifte Kutlama

Fatih Belediyesi, Cumhuriyetin 90. yılını düzenlediği 2 ayrı etkinlikle kutladı. Ünlü piyanist Tuluyhan Uğurlu, Cumhuriyet için özel bestelediği parçayı ilk kez Çukurbostan Parkı’nda paylaştı.Kutlamanın ilki Mısır Çarşısı’nda...

Cumhuriyetin 90. Yılına Çifte Kutlama
Fatih Belediyesi, Cumhuriyetin 90. yılını düzenlediği 2 ayrı etkinlikle kutladı. Ünlü piyanist Tuluyhan Uğurlu, Cumhuriyet için özel bestelediği parçayı ilk kez Çukurbostan Parkı’nda paylaştı.

Kutlamanın ilki Mısır Çarşısı’nda başladı. Fatih Belediyesi Mehteran Takımı’nın konseri nefes kesti. Akşam ise Çukurbostan Parkı’nda özel bir program düzenlendi. Geceye Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’in yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bandosu’nun çaldığı parçalar parka gelenleri coşturdu.

TULUYHAN UĞURLU’DAN BU GECEYE ÖZEL BESTE

Fındıkzade Çukurbostan Yaşam Parkı’ndaki kutlamalar saat 19.30’da başladı. Sahneye ünlü piyanist Tuluyhan Uğurlu ‘Senfoni Türk, Mustafa Kemal Atatürk, Güneşin Askerleri ve Güneş Ülke Anadolu’ çalışmalarını sundu. Uğurlu ayrıca Cumhuriyet Bayramı’na özel bestelediği bir eserini de ilk olarak Fatihlilerle paylaştı. İlk kez bir parkta sahne alan Tuluyhan Uğurlu, her parçasının sonunda ayakta alkışlandı.

Gecenin öneminden bahseden Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Belki de ilk kez böyle bir konseri bu parkta dinliyorsunuz. Bu topraklar kolay kazanılmadı. Çanakkale’nin geçilmez olduğunu tüm dünya gördü. Yerden kalkamayacak mermilerin nasıl taşındığını, Şerife bacılar, Gaziantepli şehidi, Kahramanmaraşlı Sütçü İmam’ı herkes gördü” ifadelerini kullandı.

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Tuluyhan Uğurlu’ya çiçek ve plaket takdim etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48