Cumhuriyet Mitingi'nde 'andımız' Skandalı

Afyonkarahisar’da 13 sivil toplum örgütü ve siyasi partinin bir araya gelerek kurduğu Afyonkarahisar Cumhuriyet Platformu öncülüğünde gerçekleştirilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mitinginde, grup üyeleri Andımız'ı yanlış okudu.Anıtpark...

Cumhuriyet Mitingi'nde 'andımız' Skandalı
Afyonkarahisar’da 13 sivil toplum örgütü ve siyasi partinin bir araya gelerek kurduğu Afyonkarahisar Cumhuriyet Platformu öncülüğünde gerçekleştirilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mitinginde, grup üyeleri Andımız'ı yanlış okudu.

Anıtpark önünde bir araya gelen 500 kişi, bir süre slogan attıktan sonra yürüyüşe geçti. Miting öncesinde polisin geniş güvenlik önlemi aldığı gözlenirken, çıkabilecek herhangi bir olumsuz olaya karşı çevik kuvvet ekipleri hazır bekletildi. Grupla polis arasında bir süre yoldan yürümeme konusunda pazarlık yapılırken, daha sonra polis grubun trafiği engellememek koşulu ile yolda tek şeritten yürümelerine izin verdi. 50 metrelik Türk Bayrağı'nın açıldığı mitingde, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Teşkilatı üyesi mensupları grubu oturma eyleminden vazgeçirerek Andımız'ı okutmaya başladı. Andımız'ı okurken ortadaki 4 mısrayı atlayan grup daha sonra ‘Varlığım Türk varlığına armağan olsun’ diyerek Andımız'ı bitirdi. Grup daha sonra yürüyüşüne devam ederek Kurtuluş Caddesi üzerinden Kocatepe Atatürk Parkı’na giderek burada yaptıkları basın açıklamasının ardından dağıldı. Mitinge eski CHP Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ünlütepe de katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48