Chp Trabzon’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Horonla Kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon İl Başkanlığı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı horon oynayarak kutladı.CHP Trabzon Teşkilatı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı Atatürk Alanı'nda düzenlenen etkinlikle kutladı. Türk bayrakları taşıyan...

Chp Trabzon’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Horonla Kutladı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon İl Başkanlığı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı horon oynayarak kutladı.

CHP Trabzon Teşkilatı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı Atatürk Alanı'nda düzenlenen etkinlikle kutladı. Türk bayrakları taşıyan yaklaşık 700 kişi, Cumhuriyet Bayramı kutlaması için Postane önünden Atatürk Alanı'ndaki Atatürk Anıtı önünde kadar yürüdü. Etkinliğe, CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu, CHP İl Başkanı Yavuz Karan, CHP Merkez İlçe Başkanı Ahmet Kaya, partinin ilçe başkanları ile partililer ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından CHP Trabzon İl Başkanı Yavuz Karan’ın kızı tarafından andımız okundu.

Etkinlikte CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gönderdiği yazıyı okudu. Canalioğlu, “En büyük adım kadınlarımızın eşit yurttaş statüsü kazanması ve sosyal yaşama katılması olmuştur. Cumhuriyet bu nedenle özgürlüktür. Bilimdir, akıldır, Cumhuriyet halkın iradesine ve topluma saygı duymak bilhassa kimsesizlerin kimsesi olmaktır” dedi.

Konuşmaların ardından, etkinlik katılanların ellerindeki bayraklarla davul zurna eşliğinde horon oynamasıyla sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48