Buz Üstünde Cumhuriyet Kutlaması

Türkiye İzcilik Federasyonu Erzurum İl Temsilciliği izcileri buz üstünde Cumhuriyet’in kuruluşunun 90. yıldönümü kutladılar.Türkiye İzcilik Federasyonu Erzurum İl Temsilciliği izcileri Türkiye’de bir ilk yaparak buz üstünde Cumhuriyet...

Buz Üstünde Cumhuriyet Kutlaması
Türkiye İzcilik Federasyonu Erzurum İl Temsilciliği izcileri buz üstünde Cumhuriyet’in kuruluşunun 90. yıldönümü kutladılar.

Türkiye İzcilik Federasyonu Erzurum İl Temsilciliği izcileri Türkiye’de bir ilk yaparak buz üstünde Cumhuriyet Bayramını kutladılar. Erzurum’un Palandöken İlçesinde bulunan buz hokeyi salonunda gerçekleştirilen buz üstündeki Cumhuriyet kutlamasına izciler ve vatandaşlarda katıldı. İzciler buz hokeyi salonunda Türk bayraklarıyla buz pateni yaparak ilginç bir Cumhuriyet kutlaması yaptılar. Yaklaşık 20 izci buz hokeyi salonunun ortasına büyük Türk bayrağı açarak, Ne Mutlu Türk’üm diye bağırdılar. Türkiye İzcilik Federasyonu Erzurum İl Temsilcisi Özcan Işık, buz üstünde Cumhuriyet Kutlaması yaptıklarını söyledi. Işık, “Bugün Cumhuriyet Bayramının 90. yıldönümü bizde izciler olarak böyle değişik bir kutlama yapmak istedik ve ilk defa buz üstünde Cumhuriyet Bayramını kutladık” dedi. İzciler, Cumhuriyet Bayramını unutmadıklarını ve hayatlarında ilk defa buz üstünde Cumhuriyet’i kutladıklarını söylediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER