Başkan Alinur Aktaş, 3. Dönem İçin Adaylığını Açıkladı

İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, üçüncü dönem için de göreve talip.Başkan Alinur Aktaş, mahalli seçimler için AK Parti İlçe Başkanı Bülent Temelli’ye adaylık başvuru dosyasını teslim etti. Başkanı eşi Sevinç Aktaş ve küçük...

Başkan Alinur Aktaş, 3. Dönem İçin Adaylığını Açıkladı
İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, üçüncü dönem için de göreve talip.

Başkan Alinur Aktaş, mahalli seçimler için AK Parti İlçe Başkanı Bülent Temelli’ye adaylık başvuru dosyasını teslim etti. Başkanı eşi Sevinç Aktaş ve küçük kızı Sıla da yalnız bırakmadı. Aktaş, “Bundan tam 10 sene evvel, şu an içimizde bulunanların birçoğunun o gün de katıldığı bir toplantıda, 33 yaşında, İnegöl’e hizmet etmek için kolları sıvamış, belki bugünkü tecrübesi olmayan, ama heyecanı, azmi ve idealleri tıpkı bugünki gibi doruk noktasında bir kardeşiniz, arkadaşınız olarak sizlere hitap etmiştim. Türkiye’nin umudu Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde başlayan kalkınma hamlesinde, İnegöl’e hizmet etmek için hepimiz ayrı ayrı sorumluluklar üstlendik. O gün birlikte yola çıktığımız, bana destek veren, teşvik eden, güvenen ve inanan siz değerli yol arkadaşlarımı bugün yine yanımda görmek beni mutlu ettiği kadar duygulandırdı da. Milletimize hizmet etmenin, elbette sayısız yolu ve yöntemi var. Şükürler olsun, Cenâb-ı Allah bana İnegöl'e iki dönem belediye başkanı olarak hizmet etmeyi nasip etti. Ancak bugün aramızda olmayan büyüklerimiz var. Onları rahmet ve minnetle yad ediyorum. 10 yıl önce devraldığımız bu kutsal emaneti sizlerin ve halkımızın destek ve dualarıyla, hamdolsun alnımızın akıyla bu günlere getirdik. Keza, yaptıklarınız halkın nezdinde kabul ve iltifat görmezse, şehir için yaptıklarınız halkın kalbinde bir aksi seda bulmazsa, zaten aday olsanız dahi seçilemezsiniz. Başvurumu yapmadan evvel, öncelikle aziz İnegöllülerin objektif usuller ve değerlendirmelerle nabzını tutmaya çalıştım. Hakikaten beni hem gururlandıran, hem de duygulandıran çok büyük bir teveccühle karşılaştım. Meselemiz makam kazanmak değil, şehrimize hizmetkar olabilmektir. Bu dava şahsi bir dava değildir. Bu şuurla aday adaylık prosedürünün yerine getirilmesi adına resmi başvurumu yapıyorum. Bugün burada heyecanıma ortak olduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Aday adayı olarak başvuran hiç kimseyi bir rakip olarak değil, bilakis bir refik, bir yol arkadaşı olarak gördüğünü ifade eden Alinur Aktaş, “Ve hepsine başarılar diliyorum. Aldıkları sorumluluk ve sergiledikleri medeni cesaretten dolayı tebrik ediyorum. Netice itibariyle makam ve mevkiler herkese açıktır, kimsenin mülkü de değildir. Gerekli ön inceleme, araştırma ve temayüller neticesinde partimizin tercihi kimi işaret ediyorsa o kişi aday gösterilecektir. Bize yakışan, bu sürece gönülden destek vererek partimizin bayrağını ve hizmetlerimizi zirveye çıkarmaktır” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48