Başbakan Erdoğan, Ab İlerleme Raporunu Değerlendirdi

İSTANBUL (İHA) – Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AB’nin İlerleme Raporuna ilişkin, “Tabii açıklanan raporda katılmadığımız yerler yok değil, fakat en azından bu son demokratikleşme paketi ile yapmış olduğumuz açıklama ve bununla...

Başbakan Erdoğan, Ab İlerleme Raporunu Değerlendirdi
İSTANBUL (İHA) – Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AB’nin İlerleme Raporuna ilişkin, “Tabii açıklanan raporda katılmadığımız yerler yok değil, fakat en azından bu son demokratikleşme paketi ile yapmış olduğumuz açıklama ve bununla ilgili idari noktada attığımız adımlar Avrupa Birliği'nde çok ciddi bir şekilde olumlu ses getirdi” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde Romanya Başbakanı Victor Ponta ile bir araya geldi. Başbakan Erdoğan, görüşmenin ardından yapılan ortak basın toplantısında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Avrupa Birliği tarafından açıklanan ilerleme raporunun ardından gelişmelerin nasıl ilerleyeceğinin sorulması üzerine, “Tabii açıklanan raporda katılmadığımız yerler yok değil, fakat en azından bu son demokratikleşme paketi ile yapmış olduğumuz açıklama ve bununla ilgili idari noktada attığımız adımlar Avrupa Birliği'nde çok ciddi bir şekilde olumlu ses getirdi” dedi.

Başbakan Erdoğan, “Tabii açıklanan raporda katılmadığımız yerler yok değil, fakat en azından bu son demokratikleşme paketi ile yapmış olduğumuz açıklama ve bununla ilgili idari noktada attığımız adımlar. Şimdi de biliyorsunuz yasal süreci kapsayacak çalışmalarımız var. Süreci kapsayacak adımlarımız var. Bunlar Avrupa Birliği'nde çok ciddi bir şekilde olumlu ses getirdi. Bunlar ilerleme raporunun içerisinde de kendini gösteriyor. Bundan sonraki süreçte de özellikle Fransa’nın seçim sonrası dönemde bu konuya yaklaşımları çok farklı olacaktır. Şu anda Merkel’in de güvenoyundan sonra hükümet kurmasından sonra bir davetini bekliyoruz. Kendisinin öyle bir ifadesi oldu şahsıma, bu ziyaretlerde bu konuları tekrar ele alacağız. Ben bu dönemin çok daha isabetli, çok daha iyi olacağı kanaatindeyim” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48