Bakırcı, Denize Girme Sezonunu Kapattı

Rize’de, 19 Mayıs tarihlerinde denize girip sezon açılışını yapan 29 Ekim tarihlerinde ise son kez yüzüp sezonu kapatan Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, bu yıl da bu uygulamasını sürdürdü.Rize’de hava durumuna aldırmadan 8 yıldır...

Bakırcı, Denize Girme Sezonunu Kapattı
Rize’de, 19 Mayıs tarihlerinde denize girip sezon açılışını yapan 29 Ekim tarihlerinde ise son kez yüzüp sezonu kapatan Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, bu yıl da bu uygulamasını sürdürdü.

Rize’de hava durumuna aldırmadan 8 yıldır 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları sonrası denize girerek Rize için yüzme sezonunu açan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sonrası son kez yüzüp sezonu kapatan Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreni sonrasında Rize Belediyesi'ne ait Alipaşa Plajı’na giderek Karadeniz Dalgıçları Spor Kulübü üyeleri ve beraberindeki bir grup gençle denize girerek yaklaşık 30 dakika yüzdü.

Bakırcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, her yıl 19 Mayıs'ta denize girdiğini belirterek, "Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle Rize'de deniz sezonunu açıyoruz. 29 Ekim Cumhuriyetin kuruluş yıldönümünde deniz sezonunu kapatıyoruz. Su gayet iyi, kimseyi rahatsız etmeyecek ısıda. Suyun sıcaklığı 18 derece. Hava gerçekten geçen sezonlara göre çok daha iyi" dedi.

Geçmişte kentte denize girilecek alanın pek fazla olmadığını ifade eden Bakırcı, sözlerini şöyle tamamladı: "Bu eksiklikleri gidermek için çalışma yaptık. Sahilde plaj ve denize rahat girilebilecek alan oluşturduk. Rize sahilinde denize girilebilecek alanlarda artık bir sıkıntı yok. Son yıllara göre yüzde yüzlük bir artış var."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER