Aydın Doğan’dan Kayso’ya Ziyaret

Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, eski Başbakan Yardımcısı Hüsamettin Özkan, Saray Halı Yönetim Kurulu Başkanı Necati Kurmel, Doğan Holding CEO’su Yahya Üzdiyen ve Doğan Gazetecilik Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Mutlu’dan oluşan...

Aydın Doğan’dan Kayso’ya Ziyaret
Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, eski Başbakan Yardımcısı Hüsamettin Özkan, Saray Halı Yönetim Kurulu Başkanı Necati Kurmel, Doğan Holding CEO’su Yahya Üzdiyen ve Doğan Gazetecilik Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Mutlu’dan oluşan heyet, Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Başkanı Mustafa Boydak’ı ziyaret etti.

Heyeti KAYSO Meclis Başkanı Nureddin Okandan ve KAYSO Başkan Yardımcıları Mehmet Büyüksimitci ve Ali Oğuzönder ile birlikte ağırlayan KAYSO Başkanı Mustafa Boydak, böyle değerli bir heyeti Kayseri’de ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Bu gün benim açımdan anlamlı bir gün. Özellikle Sayın Aydın Doğan ile çok geçmişe dayanan bir hukukumuz var. Kendileri Türkiye’mizin gelişip kalkınmasına hizmet eden önemli işadamlarımızdan bir tanesidir. Bizde kendilerini örnek alıyor, yapılan yatırımları takdirle izliyoruz. Hem Boydak Grubu olarak, hem de KAYSO Yönetimi olarak gerek Sayın Aydın Doğan’ın, gerekse Sayın Kurmel’in başarıları ile övünüyoruz. İş dünyamızda sizin gibi yeni yeni liderlerin çıkması gerektiğine inanıyoruz. Ülkemizin gelişip kalkınması için hep beraberce çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Kayseri’nin bereketli bir şehir olduğunu ve iş dünyası olarak işlerini sürdürdüklerini ifade eden Boydak, Kayseri’de sanayi kültürünün çok eskilere dayandığını belirterek, büyüklerinin önderliğinde başlayan sanayi faaliyetlerini bu gün kendilerinin daha da geliştirme gayreti içerisinde olduklarını söyledi.

Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan ise, KAYSO’yu ziyaret etmekten son derece keyif aldığını söyledi. Kayseri’de ticaretin 6 bin yıl öncesine dayandığını dile getiren Doğan, “Kayseri’de ticaretin 6 bin yıl öncesine dayandığını ve Kültepe’de yapılan kazılarda eski çek ve senetler çıktığını öğrendim. Bu da ticaretin Kayserililerin genetiğinde olduğunu ve iş hayatına ne kadar önem verdiklerini anlatıyor” diye konuştu.

Kayseri’nin çok modern bir görünüme sahip olduğunu ifade eden Doğan, Kayserili işadamlarının Türkiye çapında müteşebbis bir ruha sahip olduklarını ve kendi memleketlerine bağlı olduklarını belirterek, Kayseri ile iftihar ettiklerini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48