Asrın Projesi Marmaray Hizmete Açılıyor

Asrın projesi Marmaray, Üskürdar’da düzenlenen törenle hizmete açılıyor. Düzenlenen açılış töreni, devletin zirvesini de bir araya getiriyor.Asrın projesi olarak tarif edilen Marmaray’ın açılış töreni Üsküdar Meydanı’nda tören...

Asrın Projesi Marmaray Hizmete Açılıyor
Asrın projesi Marmaray, Üskürdar’da düzenlenen törenle hizmete açılıyor. Düzenlenen açılış töreni, devletin zirvesini de bir araya getiriyor.

Asrın projesi olarak tarif edilen Marmaray’ın açılış töreni Üsküdar Meydanı’nda tören düzenleniyor. Açılış törenine; Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı Muammer Güler, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ve çok sayıda davetli katılıyor. Törene ayrıca Japonya Başbakanı Shinzo Abe ve Romanya Başbakanı Victor Ponta da katılıyor. Vatandaşları yoğun ilgi gösterdiği törende tam bir bayram havası yaşanıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48