Amatör Paraşütçüler Rekor Atlayışı Gerçekleştirdi

Türk Hava Kurumu’nun önderliğinde Efes Havaalanı Eğitim Merkezinde gerçekleşen rekor atlayışı, 24 kişiyle kırıldı. Amatör paraşütçülerin gerçekleştirdiği atlayışlar izleyenler tarafından heyecanla takip edildi.Hedefin 29 kişiyle...

Amatör Paraşütçüler Rekor Atlayışı Gerçekleştirdi
Türk Hava Kurumu’nun önderliğinde Efes Havaalanı Eğitim Merkezinde gerçekleşen rekor atlayışı, 24 kişiyle kırıldı. Amatör paraşütçülerin gerçekleştirdiği atlayışlar izleyenler tarafından heyecanla takip edildi.

Hedefin 29 kişiyle ay yıldızlı Türk Bayrağının “yıldızını” havada oluşturmak olduğunu belirten amatör paraşütçüler, 24 kişiyle rekor atlayışı yapabildi. Aralarında sanatçı Hayko Cepkin’in de olduğu 40 amatör paraşütçü Rusya'dan gelen özel eğitimcilerin eşliğinde (Eğitmen:Aleksei Khrulev/Kameraman Koç: Vladislav Dovgopol) 1 hafta süren zorlu bir eğitimden geçti. Üç aylık ön hazırlık yapan amatör paraşütçüler, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında rekor için Türk Silahlı Kuvvetlerine ait Casa tipi askeri uçakla havalandı. 6 bin metre yükseklikte ay yıldızlı Türk bayrağının yıldızını gökyüzünde oluşturmaya çalışan amatör paraşütçüler, 24 kişiyle Türkiye rekoru kırdılar.

Türkiye’de bir ilk olan 29 WAY Türkiye Çoklu Tutuşma Rekoru'nu Selçuk Kaymakamı Ayhan Boyacı, İlçe Emniyet Müdürü Fatih Çankaya, Efes Havaalanı Müdürü Muzaffer Karaca ve çok sayıda davetli izledi. Atlayış sonrası amatör paraşütçüler ve tüm davetlilerin katılımıyla Efes Havaalanı önünde bir tören düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı THK Halkla İlişkiler Müdürü İsmail Çanak yaptı. Selçuk Kaymakamı Ayhan Boyacı törende yaptığı konuşmasında, böyle anlamlı bir günde bu rekoru büyük bir başarıyla gerçekleştiren tüm amatör paraşütçüleri yürekten kutladığını belirterek, onlara sağlık ve mutluluklar diledi.

Tören sonunda tüm katılımcılar, Türk Silahlı Kuvvetlerine ait Casa tipi askeri uçağın önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER