Adana'da Alternatif Cumhuriyet Bayramı Kutlaması

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Adana Şubesi, "Andımız"ın kaldırılmasına tepki olarak, alternatif Cumhuriyet Bayramı kutlaması yaptı.Cumhuriyet'in ilan edilişinin 90. yıldönümü tüm Türkiye'de olduğu gibi Adana'da da coşkuyla...

Adana'da Alternatif Cumhuriyet Bayramı Kutlaması
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Adana Şubesi, "Andımız"ın kaldırılmasına tepki olarak, alternatif Cumhuriyet Bayramı kutlaması yaptı.

Cumhuriyet'in ilan edilişinin 90. yıldönümü tüm Türkiye'de olduğu gibi Adana'da da coşkuyla kutlandı. Bu yıl demokratikleşme paketinin açıklanmasıyla birlikte okullarda "Andımız"ın kaldırılmasını protesto eden gruplar ise, resmi törenlere katılmayarak alternatif kutlama yaptı.

Adana'da ADD tarafından Mimar Sinan Açık Hava Tiyatrosu'ndan Uğur Mumcu Meydanı'na kadar Cumhuriyet kutlaması yürüyüşü yapıldı. Sloganlarla yürüyen grup, 3 kez "Andımız"ı okudu.

Yürüyüş güzergahında bulunan AK Parti İl Başkanlığı önünde de polis geniş güvenlik önlemi alırken, yaklaşık 10 bin kişilik grup, Uğur Mumcu Meydanı'na geldi. Alanın etrafında polis yüksek binalarda geniş güvenlik önlemi alırken, meydanı dolduran binlerce kişi kilometrelerce uzunluğunda Türk bayrağı taşıdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48