500 Metrelik Bayrağın Altında 10 Bin Kişi Andımızı Okudu

Büyükçekmece’de yaklaşık 10 bin kişi, 500 metrelik Türk bayrağı ile yürüyüş yaptı. Kalabalığın hep bir ağızdan ‘Andımız’ı okuması dikkat çekti.Büyükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı...

500 Metrelik Bayrağın Altında 10 Bin Kişi Andımızı Okudu
Büyükçekmece’de yaklaşık 10 bin kişi, 500 metrelik Türk bayrağı ile yürüyüş yaptı. Kalabalığın hep bir ağızdan ‘Andımız’ı okuması dikkat çekti.

Büyükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Yürüyüşü’ renkli görüntülere sahne oldu. Mimaroba Atatürk Anıtı önünden başlayan yürüyeşe 7’den 70’e herkes katıldı.

Yürüyüş öncesi küçük bir kız çocuğunun okuduğu andımızı yaklaşık 10 bin kişi tekrar etti. Kalabalığın andımızı okuması renkli görüntüler oluşturdu. Yürüyüşe 500 metrelik Türk bayrağı da renk kattı. Metrelerce uzunluğundaki Türk bayrağını taşıyan Büyükçekmeceliler zaman zaman slogan atmayı ihmal etmedi. Yürüyüşte, Türk bayraklarının yanı sıra Atatürk posterleri de yer aldı.

7’den 70’e tüm kesimlerden vatandaşların katıldığı yürüyüşte bebekler dikkat çekti. Anneleri ile yürüyüşe katılan bebeklere vatandaşlar sevgi gösterilerinde bulundu. Bazı sokak köpekleri de yürüyüş yapanların arasına katılınca ilginç görüntüler ortaya çıktı. Yürüyüşe Büyekçekmece Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Şahin de katıldı. Salzburg’da düzenlenen Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Meclisi’nde Türkiye’yi temsil eden Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, programa katılamadı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48