Yerlisi Çıkınca Karpuz Fiyatı Yarıya Düştü

Gaziantep’te yerli karpuzun piyasaya çıkması karpuz fiyatını düşürdü. Kilosu 1 TL’den satılan karpuz’un fiyatı 50 kuruş’a kadar düştü. Yerli karpuzun kilogram fiyatının, büyük marketlerde ise 39 kuruşa düştüğü bildirildi.Yerli...

Yerlisi Çıkınca Karpuz Fiyatı Yarıya Düştü
Gaziantep’te yerli karpuzun piyasaya çıkması karpuz fiyatını düşürdü. Kilosu 1 TL’den satılan karpuz’un fiyatı 50 kuruş’a kadar düştü. Yerli karpuzun kilogram fiyatının, büyük marketlerde ise 39 kuruşa düştüğü bildirildi.

Yerli karpuzun tezgahta yerini almasıyla tüketiciler fiyatlardan, karpuz satıcıları ise satışlardan memnun kaldı. Karpuzcu Hasan Yılmaz, karpuz fiyatının düşmesi ile karpuz satışında artış olduğunu belirterek, “Geçen haftalarda karpuzun kilosunu 80 kuruş ile 1 TL arasında satıyorduk. Karpuz fiyatının düşmesi ile satış da arttı. Karpuzumuz Gaziantep’in Araban İlçesinde gelmektedir. Yerli malıdır. Geçen yıla göre karpuz satışlarımızda daha iyi bu yıl memnunuz. Karpuz fiyatı ucuzlayınca vatandaşın ilgisi daha çok arttı. Vatandaş bir nevi karpuz ile su ihtiyacını da gideriyor diyebilir” dedi.

Karpuzcu Vedat Ekizek ise, karpuza olan ilginin artığını ifade ederek, “Karpuzları Araban ovasından getirmekteyiz. Karpuz satışlarımız fiyatların düşmesi ile daha iyi oldu. Vatandaşların ilgisi daha iyi oldu” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48