Özülker, Gto Başkanı Bartık’ı Ziyaret Etti

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, lojistik firmalarının uzun süredir beklediği Ulaştırma Bölge Müdürlüğü’nün bir an önce faaliyete başlaması için temasların üst düzeyde devam ettiğini ve bölge...

Özülker, Gto Başkanı Bartık’ı Ziyaret Etti
Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, lojistik firmalarının uzun süredir beklediği Ulaştırma Bölge Müdürlüğü’nün bir an önce faaliyete başlaması için temasların üst düzeyde devam ettiğini ve bölge müdürlüğünün en kısa zamanda hizmet vereceğini söyledi.

Ulaştırma Bölge Müdürü Orhan Özülker, GTO Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık’ı ziyaret ederek, bölge müdürlüğünün faaliyete başlaması ile ilgili olarak yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Kent ve bölge ekonomisinin gelişmesinde önemli katkılar sağlamasının yanında lojistik firmaları açısından büyük kolaylık sağlayacak olan Bölge Müdürlüğü’nün kurulmasına yönelik Bakanlar Kurulu kararının 1 Kasım 2011 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini anımsatan, bölgede ve Gaziantep’te ulusal ve uluslararası yük taşımacılığı yapan firmaların katlandığı maddi külfetin sona erdirilmesi için bölge müdürlüğünün bir an önce hizmet vermesi için girişimlerin devam ettiğini söyleyen GTO Başkanı Bartık, “Aradan uzun bir süre geçmesine karşın bölge müdürlüğü henüz faaliyetlerine başlamadı. Bundan dolayı firmalarımız Adana’ya gitmek zorunda kalıyor. Bölge müdürlüğünün bir an önce faaliyete başlamasıyla Gaziantep, Adıyaman, Kahramanmaraş, Kilis, Osmaniye, Şanlıurfa illerindeki lojistik sektöründe ulusal ve uluslararası olarak faaliyet gösteren firmalar C2 belgesi başta olmak üzere K belgesi ve K belgesi ve diğer yurt içi ve dışı taşımacılık işlemlerini Bölge Müdürlüğü’nde gerçekleştirebilecekler” dedi.

Lojistik sektöründe faaliyet gösteren firmaların Adana’ya gitme maddi külfetinden kurtarmak için bölge müdürlüğünün bir an önce faaliyete başlaması için üst düzeyde girişimlerin devam ettiğine dikkat çeken GTO Başkanı Bartık, “Gaziantep başta olmak üzere bölge müdürlüğüne bağlı illerde faaliyet gösteren lojistik firmaları bölge müdürlüğünün bir an önce hizmet vermesini istiyor. Bizde firmalarımızın bu talepleri doğrultusunda girişimlerimizi sürdürüyoruz. Bölge Müdürlüğünün faaliyete başlaması şehrimiz ve bölge illerine önemli avantajlar sağlayacak devam eden sıkıntıları sonlandıracaktır” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48