Nakıboğlu, Macaristan Milli Günü’ne Katıldı

Macaristan Gaziantep Fahri Konsolosu Bahaeddin Nakıboğlu, Macaristan'da 23 Ekim 1956'da yapılan devrim sonrası ilan edilen Macar Milli Günü’ne katıldı.Macaristan Milli Günü, JW Marriott Otel’de verilen bir resepsiyonla kutlandı. Resepsiyona;...

Nakıboğlu, Macaristan Milli Günü’ne Katıldı
Macaristan Gaziantep Fahri Konsolosu Bahaeddin Nakıboğlu, Macaristan'da 23 Ekim 1956'da yapılan devrim sonrası ilan edilen Macar Milli Günü’ne katıldı.

Macaristan Milli Günü, JW Marriott Otel’de verilen bir resepsiyonla kutlandı. Resepsiyona; Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Macaristan Büyükelçisi Dr. Janos Hovari, AK Pati Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu, siyasi parti temsilcileri, Ankara’da bulunan diplomatik misyon temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Macaristan Gaziantep Fahri Konsolosu Bahaeddin Nakıboğlu Macar bağımsızlığı ve özgürlüğü için binlerce Macar’ın hayatını kurban ettiğini, 1956 devriminden 33 yıl sonra, 23 Ekim 1989 yılında da Macaristan Cumhuriyetini ilan ettiğini, Macaristan’ın o günden beri bağımsız, özgür ve demokratik hukuk devleti olduğunu söyledi.

Nakıboğlu, resepsiyonda Türkiye’nin Macaristan ile ilişkisinin oldukça derin boyutlu olduğunu belirterek, “İki ülke arasındaki dostluk bağlarının geliştirilmesi ve ticaretin arttırılması için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48