Lüksemburg Heyetinden Büyükşehir’e Ziyaret

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Gaziantep’e gelen Lüksemburg’un Türkiye Büyükelçisi Arlette Conzemius ve beraberindeki heyet Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey’i makamında ziyaret etti.Gaziantep’ten olmaktan...

Lüksemburg Heyetinden Büyükşehir’e Ziyaret
Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Gaziantep’e gelen Lüksemburg’un Türkiye Büyükelçisi Arlette Conzemius ve beraberindeki heyet Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey’i makamında ziyaret etti.

Gaziantep’ten olmaktan memnun olduğunu ifade eden Büyükelçi Conzemius, Belediye Anı Defteri’ni imzaladıktan sonra Gaziantep ile ilgili görüşlerini aktardı.

İlk defa geldiği Gaziantep’i beklediğinden daha iyi bulduğunu söyleyen Conzemius, Gaziantep’in gelişmiş bir kent olduğuna vurgu yaptı.

Büyükelçi Conzemius ve heyetini Gaziantep’te ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Güzelbey ise heyet ile Gaziantep’i gün boyu gezeceklerini belirtti.

Daha sonra Lüksemburg heyetine Gaziantep’i tanıtan bir sunum yapan Güzelbey, Büyükelçi Conzemius’e Gaziantep’e özgü el yapımı bakır tabak hediye etti.

Ziyarette; Lüksemburg Büyükelçilik Şefi Sandra Thein, Baş Yaver Henri Chrisnach, Halkla İlişkiler Başkanı Tania Berchem, Protokol Şef Yardımcısı Anne Masotti, Devlet Basın ve Yayın Servisi’nden Stefanie Simonelli, Protokol Dış İlişkiler Bakanlığı’ndan Patrice Schmitz, Halkla İlişkilerden Isabelle Faber’in yanı sıra Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nden Genel Sekreter Fuat Özçörekçi, Genel Sekreter Yardımcıları İbrahim Evrim, Settar Çanlıoğlu, Cengiz Ağar, GASKİ Genel Müdürü Fahreddin Uslusoy yer aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48