Dünya Ruh Sağlığı Günü’nde Yaşlılar Unutulmadı

Gaziantep Halk Sağlığı Müdürlüğü Ruh Sağlığı Programları Tütün ve Diğer Bağımlılık Yapıcı Maddeler Şubesi ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ‘Dünya Ruh Sağlığı Günü’ nedeniyle Gaziantep Huzur Evi’ndeki yaşlılarla...

Dünya Ruh Sağlığı Günü’nde Yaşlılar Unutulmadı
Gaziantep Halk Sağlığı Müdürlüğü Ruh Sağlığı Programları Tütün ve Diğer Bağımlılık Yapıcı Maddeler Şubesi ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ‘Dünya Ruh Sağlığı Günü’ nedeniyle Gaziantep Huzur Evi’ndeki yaşlılarla bir araya geldi.

Huzur evinde yaşlıları ziyaret eden Gaziantep Halk Sağlığı Müdürlüğü Ruh Sağlığı Programları Tütün ve Diğer Bağımlılık Yapıcı Maddeler Şubesi görevlileri ‘Ruh Sağlığı ve Yaşlılık’ konusu adı altında yaşlılara bilgilendirmede bulundu.

Gaziantep Huzur Evi’nde kalan yaşlılara bir de müzik ziyafeti verildi. Huzur evi sakinleri çalınan türkülere bir yandan eşlik etti.

Yaşlıların her zaman, her konuda yanında olduklarını belirten Halk Sağlığı Müdür Vekili Dr. Hüseyin Uz, “Dünya sağlık örgütünün bütün dünyada bu yılki ruh sağlığı günü teması ‘Ruh Sağlığı ve Yaşlılık.’ Bu sebeple zaten her zaman yanlarında olmamız gereken büyüklerimizin huzurunda bir etkinlik gerçekleştirmeyi uygun gördük. Sizler bizim için hayat boyu gereken her şeyi hak ediyorsunuz. Yaşadığınız süre boyunca dünyanın daha iyi bir yer olması için elinizden geleni yaptınız ve şimdi bizim bunu gördüğümüzü göstermemiz gerekiyor. Çocuklarınız ve kendinizden sonraki nesiller için çok iyi bir örnek yaşam sergilediniz ve yaşamlarınızdan örnek aldığımızı görmeniz gerekiyor” dedi.

Yapılan ziyarete Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Evrim, Büyükşehir Belediye Sağlık İşleri Daire Başkanı Muhtar Akyol, Halk Sağlığı Müdür Vekili Dr. Hüseyin Uz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İsmet Zor, Ruh Sağlığı Programları Tütün ve Diğer Bağımlılık Yapıcı Maddeler Şubesi görevlileri katıldı.

Program sonunda yaşlılara hediye verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER