Cumhuriyetin 90. Yılına Özel '90 Mozaik Eser'

Gaziantep’te, Cumhuriyetin 90. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında 90 mozaik eserden oluşan serginin açılışı yapıldı.ZEUGMA Müzesi Salonu’nda düzenlenen sergi açılışına; Gaziantep Valisi Erdal Ata, Gaziantep İl Kültür ve...

Cumhuriyetin 90. Yılına Özel '90 Mozaik Eser'
Gaziantep’te, Cumhuriyetin 90. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında 90 mozaik eserden oluşan serginin açılışı yapıldı.

ZEUGMA Müzesi Salonu’nda düzenlenen sergi açılışına; Gaziantep Valisi Erdal Ata, Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Aykanat, Sanatçı Süha Semerci ve birçok ülkeden yabancı sanatçı katıldı.

Sergi açılışı öncesinde konuşan Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Aykanat, Gaziantep’in daha farklı alanlarda tanıtılması amacıyla böyle bir projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.

Gaziantep olarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiklerine dikkat çeken Aykanat, Türkiye’de daha önce böyle bir organizasyonun yapılmadığını dile getirdi.

Sergiye ilişkin bilgi veren Gaziantep İl Kültür ve Turizm Müdürü Aykanat, sergilenen 90 mozaik eserin yurtdışından ve yurtiçinden toplam 400 civarında mozaik eser arasından seçildiğini belirtti.

Serginin açılışında söz alan Gaziantep Valisi Erdal Ata, şunları söyledi:

“Uluslararası Gaziantep Mozaik Yarışması’nda dereceye giren eserler ve diğer 90 eseri birazdan göreceğiz. Katılan tüm sanatçılarımızı kutluyor, tebrik ediyorum. İnşallah önümüzdeki yıllarda da bu yarışmaları her yıl olmasa da belki iki yılda bir düzenleyip Gaziantep’in Mozaik Müzesi ve Zeugma Mozaik Müzesi yanında bir de çağdaş mozaik eserlerin sergilendiği bir müzeye kavuştururuz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48