Büyükşehir, Yaşlılarını Unutmuyor

10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı münasebetiyle Gaziantep Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Gaziantep İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ile ortak bir program düzenleyen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, buradaki yaşlıları unutmadığını...

Büyükşehir, Yaşlılarını Unutmuyor
10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı münasebetiyle Gaziantep Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Gaziantep İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ile ortak bir program düzenleyen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, buradaki yaşlıları unutmadığını bir kez daha gösterdi.

Merkezde kalan yaşlıları ziyaret eden Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Evrim ile Sosyal İşler Daire Başkanı Muhtar Akyol, tek tek yaşlılar ile ilgilendi. Erkeklere kaşkol kadınlara ise fular hediye eden Evrim ile Akyol fotoğraf çektirmek isteyen yaşlıları ise geri çevirmedi.

Programın çok güzel olduğunu ve yaşlılarımızı unutmadıklarını ifade eden Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Evrim, katkısı olan herkese teşekkür etti.

İl Halk Sağlığı Müdürü Hüseyin Uz ise Dünya Sağlık Örgütü’nün bu yıl için belirlediği uluslararası temanın ‘Ruh Sağlığı ve Yaşlılar’ olduğunu söyledi.

Sağlık hizmetlerinin geliştirilmesi ve yaşam standartlarının yükselmesi sonucunda dünyadaki yaşlı nüfusunun oranının gittikçe arttığını vurgulayan Uz, “Şuanda dünyada 60 yaş ve üzeri 800 milyon insan var. Bu sayının 2050 yılında milyarı bulması tahmin ediliyor. Yani yakın zamanda yaşlı sayısının çocuk sayısından daha fazla olacağı beklenmekte. İleri yaştaki nüfusun bu denli hızlı artışı yaşlı ruh sağlığına olan ilgiyi arttırıyor” diye konuştu.

Bunun için Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile özel bir program hazırladıklarını belirten Uz, yaşlılardan bugünün keyfini çıkartmalarını istedi. Daha sonra müzik eşliğinde halay çeken yaşlılara huzurevi yetkilileri de eşlik etti.

Programa; Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Evrim, Sosyal İşler Daire Başkanı Muhtar Akyol, İl Halk Sağlığı Müdürü Hüseyin Uz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İsmet Zor ve huzurevi yetkilileri katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER