Tehlikeli Çalışma

Eskişehir’de Yüksek Hızlı Tren hattının yer altına alınma çalışmaları sürerken, bölgenin yaya trafiğine açık almasının kazalara davetiye çıkardığı belirtiliyor.Yıkılacak İstasyon Köprüsü'nün üzerinden geçen tramvay seferlerinin...

Tehlikeli Çalışma
Eskişehir’de Yüksek Hızlı Tren hattının yer altına alınma çalışmaları sürerken, bölgenin yaya trafiğine açık almasının kazalara davetiye çıkardığı belirtiliyor.

Yıkılacak İstasyon Köprüsü'nün üzerinden geçen tramvay seferlerinin aksamaması için yapılacak ek yolun yapımı da tüm hızıyla sürüyor. O bölgede daha önce yanan bir restoranda tadilat çalışmalarına başlanması ise yayalar için tehlike oluşturuyor. Tam bir şantiyeye dönüşen bölgede yaya trafiğine izin verilmesi kazalara davetiye çıkarıyor.

500 METRELİK ALANDA TRAMVAY HATTI TEK YÖN OLACAK

YHT yeraltı geçişi tamamlanana kadar yapılacak olan yaklaşık 500 metrelik geçici tramvay yolunun tek yol olacağı belirtildi. Karşılıklı seferlerin yapıldığı hatta, ek tramvay yolundaki geçişlerin kameralar, sinyalizasyon sistemi ve güvenlik görevlilerinin yardımı ile yapılacağı kaydedildi. Hızlı tren ile tramvayın kesiştiği noktada da sinyalizasyon sisteminin güvenliği sağlayacağı öğrenildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48