Şairler Şiirlerle Buluştu

Eskişehir Şairler Derneği üyeleri, yeni sezon hazırlıkları için, Eskişehir Sivil Yerel Oluşum Merkezi’nde (ESYO) toplanarak çalışma takvimini belirlediler.Oturumu şair avukat Ertuğrul Şakar'ın yürüttüğü ve şairlerin şiirlerini okuduğu...

Şairler Şiirlerle Buluştu
Eskişehir Şairler Derneği üyeleri, yeni sezon hazırlıkları için, Eskişehir Sivil Yerel Oluşum Merkezi’nde (ESYO) toplanarak çalışma takvimini belirlediler.

Oturumu şair avukat Ertuğrul Şakar'ın yürüttüğü ve şairlerin şiirlerini okuduğu etkinliğe, dernek üyelerinin yanı sıra Eskişehir Odunpazarı Kaymakamı A. Selim Parlar, Ağır Ceza Mahkemesi Üye Hakimi Salih Kıral, Osmangazi Üniversitesi Edebiyat Bölümü Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Alyeva Tamilla da katıldı. Arif Çayır ise, sazını çaldı ve türkülerini de söyleyerek şiir etkinliğine renk kattı.

Şiirlerin yazılımında başlarından geçen anıların da etkin rol oynadığını belirten Şairler Derneği Başkanı İbrahim Sağır ''Şiir olan yerde, insan sevgisi vardır. Kültürlerin temelini şiirler oluşturur. Her ay burada toplanıp etkinliklerimizi sürdürmeyi planladık'' dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48