Rektör Gönen’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle mesaj yayımladı.Gönen, cumhuriyetin ilanının, milletimizin milli mücadele sonunda kazandığı bağımsızlığı taçlandırdığı...

Rektör Gönen’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle mesaj yayımladı.

Gönen, cumhuriyetin ilanının, milletimizin milli mücadele sonunda kazandığı bağımsızlığı taçlandırdığı tarihindeki en parlak zafer olduğunu kaydetti. Gönen mesajında, “Millet olarak hedefimiz; bugünlere nasıl gelindiğini unutmayarak, milli değerlerimize sahip çıkmak, ulusal bağımsızlık ve halk egemenliğine dayanan çağdaş, demokratik ve sosyal hukuk devleti anlayışını yaşatmaktır. Bir neslin üstün gayret ve fedakarlıklarıyla kurduğu ve bizlere armağan ettiği Cumhuriyetimizin 90. yıl dönümünü kutladığımız bu günlerde, geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve de kararlılığı içinde, vatanımızın sarsılmaz bütünlüğüne ve ulusumuzun birlikteliğine her zamankinden de çok önem vermeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, cumhuriyeti bizlere emanet eden başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, Cumhuriyetimizin erdemine ve temel değerlerine yürekten bağlı olan milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER