Mısır’daki Darbenin 100’üncü Günü

Memur-Sen’e bağlı Genç Memur-Sen Eskişehir Temsilcisi Sami Yükseldi, Mısır’da halkın oylarıyla seçilmiş hükümete ve Cumhurbaşkanına karşı yapılan askeri darbeyi anımsatarak “Darbeciler ve cunta yönetimi, dünyanın sessiz kalmasından,...

Mısır’daki Darbenin 100’üncü Günü
Memur-Sen’e bağlı Genç Memur-Sen Eskişehir Temsilcisi Sami Yükseldi, Mısır’da halkın oylarıyla seçilmiş hükümete ve Cumhurbaşkanına karşı yapılan askeri darbeyi anımsatarak “Darbeciler ve cunta yönetimi, dünyanın sessiz kalmasından, sözüm ona demokrasi beşiği devletlerin yaşananlara seyirci olmasından aldıkları cesaretle, masum bedenleri ölümle tanıştıran vahşetlerine her gün bir yenisi ekleniyor” dedi.

Memur Sen üyeleri Hamamyolu Yediler Parkı’nda Mısır’da meydana gelen darbenin 100’üncü gününde bir araya gelerek ellerindeki dövizler ile protesto gösterisi yaptı. Kendilerini ‘Darbeye karşı direnen gençler’ olarak yorumlayan Genç Memur-Sen Eskişehir Temsilcisi Sami Yükseldi, darbecileri, cunta yönetimini destekleyenleri, insan onurunun kadim düşmanları olarak ilan ettiklerini söyledi. Yükseldi, “Vicdanı olan, insan olan herkesi darbeye, darbecilere, hukuksuzluğa, adaletsizliğe, insan hayatına kasteden her türlü eyleme karşı çıkmaya, Mısır halkının direnişine, insanlığın dirilişine katkı sunmaya davet ediyoruz. Hep birlikte direnip darbeye son vereceğiz. Herkes için, bütün insanlar ve bütün insanlık için adil, özgür, barışçıl ve inançlara saygılı, her türlü ayrımcılığa ve her türlü ayrıcalığa son vererek ‘Yeni bir dünya’ istiyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER