Milletvekili Can’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Ak Parti Eskişehir Milletvekili Ülker Can, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle mesaj yayımladı.Can mesajında, “Ülkemizin dört bir köşesinde yakılan bağımsızlık ateşinin bir eseri olarak kurulan Cumhuriyetimizin 90. Yılını kutluyor,...

Milletvekili Can’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı
Ak Parti Eskişehir Milletvekili Ülker Can, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle mesaj yayımladı.

Can mesajında, “Ülkemizin dört bir köşesinde yakılan bağımsızlık ateşinin bir eseri olarak kurulan Cumhuriyetimizin 90. Yılını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere bu uğurda canlarını feda eden tüm şehit ve gazilerimize minnetlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Tarihi mirası ile gurur duyduğumuz cumhuriyetin kuruluşunun bir milli iradenin ortak sesi olduğunu belirten Can, mesajına şöyle devam etti:

“Bu ortak ses bugünde demokrasi ile kendini duyurmakta, millet iradesini demokrasi ile tecelli ettirmektedir. Milli iradenin esas olduğu bir yönetim sisteminde ise amaç millete hizmet olmalıdır. Cumhuriyetin temel ilkeleri bu amaca hizmet ettiği sürece gerçek manada cumhuriyeti yaşayan ve yaşatan bir Türkiye olabilir. Bunu mümkün kılmanın yolu da kelimelerle değil, icraatlar ve hedeflerledir. Aksi takdirde sözde cumhuriyetçi olmak ülkeyi ileri götürmekten ziyade, geçmişe sürükler geçmişten medet umar hale getirir. Ülkemizi güçlü bir Türkiye Cumhuriyeti olarak anmak doğusuyla batısı kucaklaşmış, dünyada sözü itibarlı, içeride ekonomisi istikrarlı, devleti millet için gören bir anlayışla yönetildikçe mümkün olacaktır. Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023 hedefleri başarıldığında tüm millet olarak aynı gururu ve heyecanı paylaşmayı gerektirir. Bu birlik ve beraberliğimizi 90 yıl önce düşman karşısında olduğu gibi bugünde hedeflerimiz için sağladıkça hiç bir güç Türkiye Cumhuriyeti’nin önünde duramayacaktır.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER