Kuaförler ‘kadına Şiddeti Önleme’ Projesiyle Eskişehir’de Buluşacak

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi ile Berberler ve Kuaförler Odası kadına yönelik şiddetin önlenmesi için Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen projeyle 81 ilden gelen kuaförlere ev sahipliği yapacak.Gerçekleşecek olan projeyle kadına yönelik...

Kuaförler ‘kadına Şiddeti Önleme’ Projesiyle Eskişehir’de Buluşacak
Eskişehir Tepebaşı Belediyesi ile Berberler ve Kuaförler Odası kadına yönelik şiddetin önlenmesi için Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen projeyle 81 ilden gelen kuaförlere ev sahipliği yapacak.

Gerçekleşecek olan projeyle kadına yönelik şiddetin önlenmesi amacıyla, kadın kuaförlerine yerleştirilecek monitör sistemi ile kadınların şiddete uğradığında neler yapması gerektiği anlatılacak. Kuaförler ise kadın müşterileri için, toplumsal cinsiyet ve kadına yönelik şiddet konusunda farkındalık broşürleri bulunduracak. Eau Mineral Paris firmasının ürün satışlarından elde edilen gelirin bir kısmı Tepebaşı Kadın Sığınma Evi’ne ayrılacak ve kendine yeni bir yaşam kurmak isteyen kadınlara düzenli olarak ulaştırılacak. Kuaförler Odası’nın açacağı sertifikalı meslek edinme kursları ile sığınma evinden başvuran kadınlara istihdam sağlanacak.

Tepebaşı Belediyesi, Eskişehir Berberler ve Kuaförler Odası ve Eau Mineral Paris firması işbirliği ile Türkiye’de ilk kez Eskişehir’de gerçekleştirilecek proje için 81 ilden kuaförler bir araya gelecek. Proje 1 Ekim 2013 saat 12.00’da Espark AVM’de başlayacak.

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, kadına karşı şiddetin önlenmesi için büyük çaba harcadıklarını belirterek, yeni projeler ile Türkiye’ye örnek ve yol gösterici olacaklarını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48