Esiad Heyetinden Vali Tuna’ya Ziyaret

Eskişehir Sanayici ve İşadamları Derneği (ESİAD) Başkanı Aydın Bandırma ve Yönetim Kurulu üyeleri, Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna’yı makamında ziyaret etti.Yaptığı konuşmada ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Tuna,...

Esiad Heyetinden Vali Tuna’ya Ziyaret
Eskişehir Sanayici ve İşadamları Derneği (ESİAD) Başkanı Aydın Bandırma ve Yönetim Kurulu üyeleri, Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna’yı makamında ziyaret etti.

Yaptığı konuşmada ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Tuna, sivil toplum kuruluşlarının sosyal ve ekonomik hayattaki etkisine değindi. Tuna, Eskişehir'in tüm kuruluşlarının ortak bir fikirde buluşarak, birlik ve beraberlik içinde kente değer katacak projelerde bir araya gelmesinin önemli olduğunu söyledi. Vali Tuna, Eskişehir’in tanıtımına katkı sağlayacak her kuruluşa destek vermeye hazır olduklarını da ifade etti.

2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı tarafından yapılan etkinliklere de değinen Vali Tuna, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız ve gençlerimize iyi şeyler bırakmak istiyoruz. Bu açıdan yapacağımız kalıcı eserler bizim için önem arz etmektedir” dedi.

ESİAD Başkanı Aydın Bandırma ise, derneğin yapmış olduğu faaliyetler hakkında Vali Tuna’ya bilgi verdi. Bandırma, ‘‘Amacımız, Türkiye’nin kalkınma mücadelesinde, Eskişehir’in daha aktif rol almasını sağlayacak yapıya kavuşabilmesi için çalışmalar yapmak’’ diye konuştu.

ESİAD heyeti ile güzel çalışmalara imza attıklarını kaydeden Bandırma, “Her yıl Türkiye’de organ nakli bekleyen 10 bin hasta yaşamını yitiriyor. Eskişehirli işadamları olarak sosyal sorumluluk projesi kapsamında şehrimizde organ bağışı kampanyası başlattık. Tüm Eskişehirlileri bu kampanyaya destek olmaya davet ediyoruz. 5-6 Aralık tarihlerinde Eskişehir’de 'Girişimle İş Dünyası' zirvesi yapacağız. Yurt içinden ve yurt dışından birçok ünlü işadamlarını şehrimizde toplayacağız. Bu anlamda, Eskişehir’i daha iyi tanıtacağız. ESİAD olarak, Eskişehir’in Türk Dünyası'nda tanıtılması safhasında elimizden geleni yapmaya hazırız” şeklinde konuştu.

Ziyaretin sonunda Başkan Bandırma, dernek binasının cam çerçeve içindeki siluetini Vali Tuna’ya takdim etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER