Cumhuriyet’in 90. Yaşı Kendi Nesliyle Kutlanacak

Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Valilik ve Türk Dünyası Kültür Başkenti (TDKB) Ajansı işbirliğinde düzenlenen ‘Yaşıtımız Cumhuriyet' projesiyle 90. yaşını kutlayan Eskişehirlilerle bir araya gelecek.29 Ekim 2013 Salı günü öğle...

Cumhuriyet’in 90. Yaşı Kendi Nesliyle Kutlanacak
Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Valilik ve Türk Dünyası Kültür Başkenti (TDKB) Ajansı işbirliğinde düzenlenen ‘Yaşıtımız Cumhuriyet' projesiyle 90. yaşını kutlayan Eskişehirlilerle bir araya gelecek.

29 Ekim 2013 Salı günü öğle yemeğinde gerçekleşecek buluşmayla ilgili TDKB Ajansı'ndan yapılan açıklamada, ilk olarak Eskişehir ili ve ilçelerinde 1923 doğumlu 262 kişinin Cumhuriyet'in 90. yılı kutlamaları kapsamında tek tek ziyaret edileceği belirtildi. Daha sonra Şoförler ve Otomobilciler Derneği'nde yarın saat 13.00'de Vali Güngör Azim Tuna'nın katılımıyla bir yemek düzenleneceği ifade edilen açıklamada, "Etkinliğin ilçelerde yaşayan 90 yaşındaki misafirlere ev sahipliğini ise ilçe kaymakamları yapacak. Yemekte özel olarak hazırlanan ve 90. yaşındaki vatandaşların duygularını paylaştığı film ilk kez gösterilecek. Aynı zamanda Vali Güngör Azim Tuna, Türkiye Cumhuriyeti'nin 90. yılı münasebetiyle 90 yaşındaki vatandaşlarımıza hatıra madalyası takdim edecek. Proje çerçevesinde 90 yaş nüfusu Halk Sağlığı Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkilileri tarafından ziyaret edilerek sosyal incelemeleri gerçekleştirilecek. İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüleri ise öğrencilerin 90 yaş nüfusu ile buluşmalarını sağlayacak" denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER