Sp İl Başkanı Çalık’tan 29 Ekim Mesajı

Saadet Partisi Erzurum İl Başkanı Faik Çalık, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Çalık, "Cumhuriyet'in bütün imkansızlıklara rağmen aziz milletimizin hiçbir baskı ve dayatmaya boyun eğmeyeceğinin, en zor şartlarda...

Sp İl Başkanı Çalık’tan 29 Ekim Mesajı
Saadet Partisi Erzurum İl Başkanı Faik Çalık, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Çalık, "Cumhuriyet'in bütün imkansızlıklara rağmen aziz milletimizin hiçbir baskı ve dayatmaya boyun eğmeyeceğinin, en zor şartlarda bile bağımsızlıktan taviz vermeyeceğinin en güzel örneğidir" dedi.

Çalık, milletin Cumhuriyeti kurarken, yeterli silahı, yeterli cephanesi hatta yiyeceğinin bile olmadığını belirterek, "Ama sarsılmaz bir inanç ve yıkılmaz bir iradesi vardı. Erkeği kadını, genci yaşlısı, 7'den 77'ye topyekun bir millet aynı iman ve aynı heyecanla bu destansı bağımsızlık mücadelesinin kahramanı oldu.

TÜRKİYE TARİHİ MEDENİYETİNDEN ALDIĞI GÜÇLE ÖZGÜRLÜKLER YURDU OLMALIDIR

Şimdi bize düşen görev bu tarihsel şuur ve sorumlulukla bu emaneti daha ileriye götürmektir. Türkiye’de Vatandaşlarımız arasında bir ayrımının olmadığı, herkesin adaletten ve refahtan eşit şekilde yararlandığı bir özgürlük yurdu haline getirmek için çalışmaktır.” Diye konuştu.

Çalık daha sonra şunları kaydetti; “Yıllardır Mecliste bulunan Partilerin Kısır kavgalarıyla vakit harcamak yerine acımasız politikaların altında ezilen, yoksullaştırılan, işsizleştirilen milletimizi müreffeh bir hayata kavuşturmak için çalışmalıyız. Cumhuriyetin 90'ıncı yılında ülkemiz bunu gerçekleştirecek siyasi iklime ve iradeye sahiptir. Sorun; İktidar ve Ana muhalefet başta olmak üzere TBMM'de grubu bulunan partilerin kendilerine yakışan demokratik olgunluk içinde hareket edememesidir. Türkiye'yi barış ve esenlik yurdu haline getirebilecek tarihi bir fırsat, maalesef sırf siyasi rant uğruna gerginlik ve kutuplaşma nedeni haline dönüştürülmüştür.

"CUMHURİYET BİZE MİRAS DEĞİL KUTSAL BİR EMANETTİR"

Saadet Partisi olarak bir kez daha çağrıda bulunuyoruz; Cumhuriyet bize miras değil ecdadımızın canları pahasına bıraktığı kutsal bir emanettir. Gelin; iyi niyet, feraset ve kararlılıkla hareket ederek, bu kirli oyunu bozalım. Uluslararası terör siyasetçilerinin aramıza ektiği nifak tohumlarını söküp atalım. Gelin; elbirliği ile bütün kurum ve kuruluşları, milletimizin talepleri doğrultusunda yeniden yapılandıralım. Millet iradesine dayanmayan oligarşik adacıkları, hukuk dışı yapılanmaları tasfiye edelim. Devleti ve milletiyle bütünleşmiş, en ileri seviyede insan hak ve özgürlüklerini gerçekleştirmiş, ekonomik kalkınmasını sağlamış müreffeh ve saygın bir Türkiye'yi hep birlikte kuralım. Bu temenni ile tüm milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyor, bu vatan için canlarını veren tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyorum"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48