Palandöken Belediyesi Kurban Bayramına Hazır

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Palandöken Belediyesi, vatandaşlarımızın daha huzurlu bir bayram geçirmesi için tedbirlerini aldı.Konu hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Kurban Bayramı öncesi Palandöken Belediyesi’ne...

Palandöken Belediyesi Kurban Bayramına Hazır
Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Palandöken Belediyesi, vatandaşlarımızın daha huzurlu bir bayram geçirmesi için tedbirlerini aldı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Kurban Bayramı öncesi Palandöken Belediyesi’ne bağlı birimler tarafından gerekli bayram tedbirlerinin alındığını, bayram öncesi ve bayram süresince görev yapacak olan personelin, vatandaşların bayramı rahat ve güvenli geçirmeleri için çalışacağını söyledi.

GIDA KONTROLLERİ ARTTI

Belediye Başkanı Bulutlar konuşmasına şöyle devam etti: "Bayram öncesinde yiyecek, içecek satan işyerleri üzerinde kontroller yoğunlaştırılırken vatandaşlara bozuk ve miadı dolmuş gıda maddeleri satılmaması ve yedirilmemesi için işyerlerine gerekli denetimler yapılıyor. Ayrıca 4077 sayılı Tüketiciyi Koruma Yasası gereğince herkesin bütçesine göre alışverişini sağlaması bakımından satışa arz edilen malların üzerlerine etiket takılması sağlanıyor. Sorumluluğumuz da olan caddeler ve ara sokaklarda işportacılık yapan seyyar satıcılar, semt pazarına yönlendirilirken semt pazarlarında da herhangi bir aksaklık meydana gelmemesi için gerekli tedbirler alındı.

İLGİLİ MÜDÜRLÜKLER 7/24 HİZMETTE OLACAK

Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar,” Bayram öncesi kurbanlık hayvanlar, hayvan pazarı(Hayvan Pazarı Borsasında)ve Kurban Hizmetleri Komisyonunca alınan kararlar doğrultusunda belirtilen kurbanlık hayvan satış yerlerinde alım ve satımların yapılarak Belediye Zabıta ekiplerince işbirliği ile koordinasyon sağlanarak denetleme ve kontrolü sürekli yapılacak. Kurban kesim yerlerinde sağlık kurallarına, hijyenik şartlar ve dini kurallara azami ölçüde uyulması sağlanacak. Kurban Bayramı dolayısı ile vatandaşlarımızın keseceği kurbanlarından çıkacak olan çeşitli atıkların gelişigüzel olarak bırakılmaması ve düzenli toparlanması için Palandöken Belediyesi olarak bayram öncesinde her türlü tedbiri aldık. Kesim sürecin de vatandaşlarımızın özellikle temizlik noktasında daha dikkatli ve hassas davranmalarını istiyorum’’ dedi.

TELEFONLA ACİL HİZMET

Kurban Bayramı süresince kurban atıkları kontrol edilip en kısa sürede kaldırılarak çevreyi rahatsız etmeleri önlenecek. Bu konularda vatandaşlar; her türlü şikâyetlerini günün her saatinde Palandöken Belediyesi Zabıtası 0549 316 20 54/ ile 20-55/ 20 53/ 20 45 ve 315 93 90 bildire bilirler. Veya 317 05 94 numaralı santralden istenilen birim ile bağlantı sağlana bilir. AK MASA için ise 0549 316 20 24 hattına bildirebilecekler. Temizlikle ilgili şikâyetler için 317 05 95 veya 342 21 88 ile 0549 316 20 22 ve 20 57 ulaşabilirler. Belirlenen telefonlardan 24 saat hizmet verilecektir.” dedi.

Konuşmasının sonunda bütün İslam Âlemi ve Erzurumlu hemşerilerinin Kurban Bayramını kutlayan Başkan Bulutlar, huzurlu ve mutlu bir bayram temennisinde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER