Öğ-der Erzurum Şube Başkanı İkinci:

Şuurlu Öğretmenler Derneği ÖĞ-DER Erzurum Şubesi Abdullah İkinci, Milli Eğitim Bakanlığının bu sene ilk defa İlköğretimlerde uygulayacağı, ortaokulların 8.sınıflarının gireceği Ortaöğretime geçiş ortak yazılı sınavlarının...

Öğ-der Erzurum Şube Başkanı İkinci:
Şuurlu Öğretmenler Derneği ÖĞ-DER Erzurum Şubesi Abdullah İkinci, Milli Eğitim Bakanlığının bu sene ilk defa İlköğretimlerde uygulayacağı, ortaokulların 8.sınıflarının gireceği Ortaöğretime geçiş ortak yazılı sınavlarının tarihini yayımladığı e-kılavuzda I. Dönem 28-29 Kasım ve II. Dönem mazeret sınavı 10-11 Mayıs olarak belirlendiğini belirterek, 29 Kasım 2013 ve 11 Mayıs 2014 Cuma gününe denk geldiğini söyledi.

İkinci yaptığı açıklamada, “Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sınavı Perşembe günü, İngilizce ortak sınavları Cuma günü saat 12 ’ye konmuştur. Sınavlar perşembe ve Cuma günü öğlen yemeği vaktine hem de Cuma günü Cuma namazı saatine denk getirilmiştir. MEB, Sorunlara Çözüm üretirken milletimizin ortak değerlerini , eğitimin pedagojik ve psikolojik faktörlerini önemsemesini istiyoruz. Cuma günü Cuma vaktinde ve öğlen yemek saatinde sınavlarda görev alacak öğretmen, personel, görevli ve öğrenciler her açıdan mağdur edilecektir.

Öğlede yemek saatinde yapılacak sınavın öğrencilerde başarısızlığa yol açacağının da bilinmesi gerekiyor. Günde üç sınav yapmayı planlayan MEB’in sınavların sonuncularını yani Din Kültürü ve İngilizce sınavlarını Perşembe ve Cuma günü öğleden sonra yapmasının hem pedagojik hem de etik olacağını düşünüyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48