Hancı Ve Korkmaz Hedefi 12’den Vuracak

Erzurumlu milli okçular Doğan Hancı ile Zafer Korkmaz , Bangkok yolcusu. 2012 Londra Paralimpik Oyunları’nda ülkemize bronz madalya kazandıran Doğan Hancı ile yine aynı oyunlarda beşinci olan Zafer Korkmaz, Bedensel Engelliler Dünya Okçuluk...

Hancı Ve Korkmaz Hedefi 12’den Vuracak
Erzurumlu milli okçular Doğan Hancı ile Zafer Korkmaz , Bangkok yolcusu. 2012 Londra Paralimpik Oyunları’nda ülkemize bronz madalya kazandıran Doğan Hancı ile yine aynı oyunlarda beşinci olan Zafer Korkmaz, Bedensel Engelliler Dünya Okçuluk Şampiyonası’nda Türkiye adına madalya kazanmak için hedefi 12’den vurmaya çalışacak.

01-07 Kasım 2013 tarihlerinde yapılacak olan yarışlar için iki sporcu da milli takım kafilesine dahil oldu. Zafer Korkmaz, Klasik Yay Yarışmalarında Türkiye’yi temsil ederken, Doğan Hancı da Makaralı Yay Atışlarında hedefi vurmaya çalışacak. Erzurumlu iki milli okçunun antrenörlüğünü yapan Hikmet Dumanoğlu, madalya için iki okçuya da güvendiğini söyledi. Genç antrenör Dumanoğlu, Londra’da tarih yazan iki sporcusunun Bangkok’ta da kürsüye çıkacağına inanıyor. Hancı ve Korkmaz’ın dünya şampiyonasına çok iyi bir şekilde hazırlandıklarının altını çizen Dumanoğlu, “Her iki sporcumuzda oldukça formda, onların kürsüye çıkacağına inancım tam. Kendilerinden madalya bekliyorum. Madalyanın rengi sarı olursa, bunun da ayrı bir gurur duyarız” dedi.

Madalya umudu ile Erzurum’dan ayrılan Doğan Hancı ile Zafer Korkmaz, şimdiden tüm Türkiye’ye ve sporseverlere şampiyonluk sözü vererek, “Kupalar ve madalyalar bizim olacak” diye konuştular.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48