Erzurum'da Rabia Kuşağından İnsanlığa 'yeni Dünya' Çağrısı

Erzurum'da sivil toplum kuruluşlarından oluşan Rabia Platformu, Mısır'da yaşanan olaylara dikkat çekmek için Yakutiye Kent Meydanında toplandı.Yakutiye Kent Meydanı'nda bir araya gelen Rabia Platformu üyeleri basın açıklaması yaptı. Genç...

Erzurum'da Rabia Kuşağından İnsanlığa 'yeni Dünya' Çağrısı
Erzurum'da sivil toplum kuruluşlarından oluşan Rabia Platformu, Mısır'da yaşanan olaylara dikkat çekmek için Yakutiye Kent Meydanında toplandı.

Yakutiye Kent Meydanı'nda bir araya gelen Rabia Platformu üyeleri basın açıklaması yaptı. Genç Memur Sen Bölge Başkanı Yavuz Yaşar, " Mısır'da halkın oyları ile seçilmiş hükümete ve cumhurbaşkanına karşı 3 Temmuz 2013 tarihinde gerçekleştirilen askeri darbe bugün 100. gününü tamamladı. Mısır halkının yılların mücadelesi ile elde ettiği demokrasi, adil seçim ve demokratik oy hakkı bir yıl bile dolmadan silah zoru ile rafa kaldırıldı. Mısır, özgürlük isteyenler ve insan onuru mücadelesi verenler için ölüm tarlasına dönüştürüldü. Zorba kurşunlarıyla ölenlerin ve yaralananların sayısı tam olarak bilinmiyor ve her geçen gün daha da artıyor. Mısır'da sadece insanlar değil, insanlık öldürülüyor. Mısır'da tam 100 gündür kendi insanına ölüm kusan, işkence yapan cuntacıların darbe iklimi hakimdir. Mısır halkı tam 100 gündür insan olmanın onurunu yaşayamıyor." şeklinde konuştu.

Ellerinde Mısır'dan çekilen fotoğraflardan oluşturulmuş afişlerle açıklama yapan platform üyeleri, insanca yaşamak için 'yeni bir dünya' istediklerini ifade ettiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER