Bbp İl Başkanı Gözütok’tan Cumhuriyet Mesajı

Büyük Birlik Partisi Erzurum İl Başkanı Yener Gözütok, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.Türk milletinin binlerce yıllık tarihindeki en görkemli zaferlerinden birinin Kurtuluş Savaşı ve yine binlerce yıllık...

Bbp İl Başkanı Gözütok’tan Cumhuriyet Mesajı
Büyük Birlik Partisi Erzurum İl Başkanı Yener Gözütok, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Türk milletinin binlerce yıllık tarihindeki en görkemli zaferlerinden birinin Kurtuluş Savaşı ve yine binlerce yıllık siyasi tarihinin en önemli atılımlarından birinin de Cumhuriyet olduğuna inandığını söyleyen BBP İl Başkanı Gözütok, “Bu ülkede hep birlikte yaşayan cumhurun yaptığı bir “toplumsal sözleşme” olan Cumhuriyetimiz 90 yaşına girmiştir. Büyük Türk Milleti, birçok zorluğa türlü fedakârlıklarla göğüs germiş, en zor badirelerden alnının akıyla çıkmasını bilmiştir. 90 yıl önce büyük mücadelelerden sonra Cumhuriyet ilan edilerek Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulmuştur. O gün bu cesareti gösterenleri minnetle ve şükranla anmak, onları hayır dualarla yâd etmek hepimizin boynunun borcudur. Bugün bizler, bu topraklar üzerinde hür ve bağımsız bir şekilde yaşayabiliyorsak bunu o kahramanlara borçluyuz” dedi.

“90 yaşına girmiş Türkiye Cumhuriyeti’nin günümüze kadar gelen süreci içerisinde; Cumhuriyetin özüne ve umdelerine aykırı uygulamalar, ekonomide, siyasette, toplumsal gelişimde muasır medeniyet çıpalarını aşmamızı engellemiştir” diyen Gözütok mesajında daha sonra şunları kaydetti; “Toplum mühendisliği eliyle tek tip ve aynı tornadan çıkma “makbul vatandaş” yaratma anlayışı doğrultusunda uygulanan yanlış politikalar, özgürlüklerin önünü tıkayan düzenlemeler, tam bağımsız devlet anlayışına zeval getiren idare tarzları, Cumhuriyetin ve demokrasinin özüne mugayir ihtilal mahsulü anayasalara mahkûm edilmemiz ve cumhurun çoğunluğunu fakrü zaruret içinde hayatını idame etmeye mecbur bırakacak ekonomik politikalar bile 90 yıllık cumhuriyetimizin “hikmetine” ve "faziletine" gölge düşürememiştir!

Cumhuriyet kurulduğundan bu yana sorun olmaya devam edegelen sorunları sadece dış mihraklar veyahut işbirlikçi şer odaklarıyla izah edemeyiz; Cumhuriyetin lafzına sahip çıkan ama onun gerçekleşmesinden ve vatandaşından uzak bir devlet anlayışı da tehdit algılaması başlığı altında ilk sıralarda değerlendirilmelidir. Demokrasi sadece çoğunluğun hâkimiyeti değildir. Demokrasi, hukukun üstünlüğüne, vatandaşların temel hak ve hürriyetlerinin, devlet organlarına olduğu kadar, farklı sivil zümrelere ve diğer vatandaşlara karşı da korunduğu bir yönetim biçimidir.

“Açılım hikâyeleri” ile ülkemizin ne hallere düşürüldüğünü bayraksız İstiklal Marşsız ve Cumhuriyetsiz bir gelecek tasavvuru yapanlara nasıl yol ve imkanlar verildiğini, dengeler adına bu ülke mukadderatı ile nasıl oynandığını görüyoruz. Türkiye’nin geleceğini belirleyen başta ülke yöneticileri olmak üzere toplum ve kurumlar, önümüzdeki dönemde çok dikkatli hareket etmek zorundadır. Günlük hesaplarla, dar siyaset veya zümre anlayışlarıyla, gelecek perspektifini öne almayan yaklaşımlarla ülkenin ve milletin hayrına olan yolun bulunabilmesi mümkün değildir.

90 yıldır maruz kaldığımız tüm bu yıkım projelerinin milletimizin geniş kesimleri tarafından fark edildiğini görüyoruz. Türkiye, çarkına tutulduğu bu yıkım projeleriyle arasına geçmişte nasıl ciddi mesafeler koymuşsa bundan sonra da koyacaktır.

Bizler Büyük Birlik Partisi olarak ülkemize ve insanlarımıza iyi bir gelecek bırakmak istiyoruz. İdealimizdeki gelecek, korku ve endişelerimizden uzak bir gelecek olacaktır. Eğer hasretini çektiğimiz bir gelecek tasarlayacaksak, bu ancak bizzat hayat sebebimiz olan değerlerimize öncelik tanımakla ve o değerlere olan boyun borcumuzu yerine getirmekle mümkün olacaktır. Büyük Türk Milleti her şeyin en iyisine layıktır. “

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48