Ak Parti Erzurum İl Başkanı Murat Kılıç:

AK Parti İl Başkanı Murat Kılıç, Kardelen TV'de yayımlanan Seçim Pazarı programında adaylığıyla ilgili ilk kez bu kadar açık konuştu.Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için ismi geçen AK Parti İl Başkanı Murat...

Ak Parti Erzurum İl Başkanı Murat Kılıç:
AK Parti İl Başkanı Murat Kılıç, Kardelen TV'de yayımlanan Seçim Pazarı programında adaylığıyla ilgili ilk kez bu kadar açık konuştu.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için ismi geçen AK Parti İl Başkanı Murat Kılıç flaş bir açıklama yaptı. Kardelen TV'de yayımlanan Seçim Pazarı programına konuk olan İl Başkanı Kılıç, bir soru üzerine ilk kez adaylığıyla ilgili açık konuştu. Kılıç, "Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na talibim. Bunu da Sayın Başbakanımız ile paylaştım" açıklaması yaptı.

Kardelen TV'de moderatörlüğünü Sinan Özçaylak'ın üstlendiği, gazeteciler Ömer Nazmi Yavuz, Ayhan Türkez, Levent Akpınar ve Orkun Çizmeli'nin de sorularıyla katkı sağladığı Seçim Pazarı programına dün akşam AK Parti İl Başkanı Murat Kılıç katıldı. Temayül yoklamasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Kılıç, gazetecilerin sorusu üzerine siyasi gündemi değiştirecek flaş bir açıklama yaptı. "Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday olacak mısınız?" sorusuna cevaplandıran Kılıç, aylardır beklenen açıklamanın altına imzasını attı. Kılıç, "Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na talibim. Öncelikle bunu açık açık söyleyeyim. Bunu da Sayın Başbakanımız ile de paylaştım. İl Başkanları toplantısında da bunu bir kez daha deklare ettim. Şu anda herşey Sayın Başbakanımızın tasarrufunda. Bize adaylığı düşünen il başkanları bizden haber beklesin. Bizden habersiz kimse istifa etmesin. Halen İl Başkanlığı görevimiz var ve bu görevi de en iyi şekilde yürütmek mecburiyetindeyiz. Partimiz bize istifa etmememizi ve süreci beklememizi söyledi. Bize aday ol denirse, oluruz, il başkanlığında kalacaksın derlerse kalırız, başka bir görev verilirse onu yaparız. Sürecin başından beri söylüyorum, biz partimize sevdalıyız, davamıza sevdalıyız. Mevki, makam peşinde değiliz. Partimiz bizi nerede değerlendirmek isterse, orada görev yaparız" dedi.

"ADAY ADAYI OLMAYACAĞIM"

Gazetecilerin, "Aday adaylığı müracaatı yapacak mısınız?" sorusuna ise Murat Kılıç, "Hayır yapmayacağım. Süreci partimizin yetkili organları ile birlikte yürütüyoruz. Bize beklememiz söylendi. Onun dışında bir hamle yapmamız söz konusu olamaz. Ancak göreve talip olduğumu dediğim gibi açıkça söyledim. Bize, 1 Aralık'a kadar sürenin olduğu, aday adaylığı müracaatı yapıp yapmamanın da bizler için önemli olmadığı ifade edildi. Haliyle partimizin kararını bekliyoruz" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48