Ziraat Bankası Kredi Miktarını 1.3 Milyara Çıkarttı

Ziraat Bankası, Avrupa Yatırım Fonu'ndan aldığı kredi mikrarını 1.3 milyar liraya çıkarttı.Ziraat Bankası, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada, Avrupa Yatırım Fonu'ndan 300 milyon TL tutarında nakdi kredi hacmi...

Ziraat Bankası Kredi Miktarını 1.3 Milyara Çıkarttı
Ziraat Bankası, Avrupa Yatırım Fonu'ndan aldığı kredi mikrarını 1.3 milyar liraya çıkarttı.

Ziraat Bankası, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada, Avrupa Yatırım Fonu'ndan 300 milyon TL tutarında nakdi kredi hacmi için sağladığı teminat ile ticari faaliyete yeni başlayan mikro ölçekli işletmelere yönelik kredi anlaşmasının tutarını yaptığı ek anlaşmayla 1 milyar TL daha artırarak 1.3 milyar TL'ye çıkardığını belirtti.

Banka tarafından KAP'a yapılan açıklamada "Bankamız, Avrupa Yatırım Fonu'ndan 300 milyon TL tutarında nakdi kredi hacmi için sağladığı teminat ile ticari faaliyete yeni başlayan mikro ölçekli işletmelere yönelik kredi anlaşmasının tutarını, Avrupa Yatırım Fonu ile yaptığı ek anlaşmayla, 1 milyar TL daha artırarak 1.3 milyar TL'ye çıkarmıştır. Söz konusu krediden 12-60 ay arası vadelerle, en fazla 5 yıllık ticari faaliyeti olan, çalışan sayısı 9'u geçmeyen ve yıl sonu cirosu 2 milyon EUR'nun altında olan mikro işletmeler yararlanabilecektir" denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48