Mutlu Holding Dört Şirketini De Yabancıya Sattı

Mutlu Holding'e bağlı Mutlu Akü, Mutlu Plastik, Türker İzabe ve Rafine Sanayi ile Metropol Motorlu Taşıtlar Kiralama Hollandalı firma Metair Investments'a satıldı.Mutlu Holding'in Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada...

Mutlu Holding Dört Şirketini De Yabancıya Sattı
Mutlu Holding'e bağlı Mutlu Akü, Mutlu Plastik, Türker İzabe ve Rafine Sanayi ile Metropol Motorlu Taşıtlar Kiralama Hollandalı firma Metair Investments'a satıldı.

Mutlu Holding'in Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada Türkiye'nin en büyük akü üreticilerinden olan Mutlu Akü'nün yüzde 75'nin için 168 milyon 660 bin dolara Hollanda menşeili Metair Investment'a satıldığı bildirildi.

Mutlu Akü'deki yüzde 75 hisseyi satma kararı alan ortaklar, aynı zamanda Türker İzabe ve Rafine Sanayi A.Ş., Mutlu Plastik ve Ambalaj Sanayi A.Ş. ve Metropol Motorlu Taşıtlar Kiralama'daki hisselerini de satacaklar. Ortakların söz konusu bu üç şirketteki paylarına ilişkin bilgi verilmedi. 4 şirket için Metair Investment'in ödeyeceği para 217 milyon dolar olarak açıklandı.

Anlaşmada, şirkete ait iki tanesi Gebze'de iki tanesi de Tuzla'da olan 4 ayrı arsa için de bir hüküm yer aldı. Buna göre eğer bu arsaların da satışı gerçekleşirse Metair dört şirket için gruba 224 milyon dolar ödeyecek. Arsalarla birlikte sadece Mutlu Akü için ödenecek miktar ise 175 milyon 660 bin dolar olarak belirlendi. Arsa satışı gerçekleşmezse Mutlu Akü için 168 milyon 660 bin dolar ödenecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER