Doğu Ve Güneydoğu Anadolu’da Rönesans Dönemi

Türkiye’nin birinci, dünyanın en büyük 64’üncü inşaat firması olan Rönesans Holding, Samsun, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa’ya kazandırdığı Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezlerinin bir yenisini Van’da yapmak için kolları sıvadı.Türkiye’ye...

Doğu Ve Güneydoğu Anadolu’da Rönesans Dönemi
Türkiye’nin birinci, dünyanın en büyük 64’üncü inşaat firması olan Rönesans Holding, Samsun, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa’ya kazandırdığı Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezlerinin bir yenisini Van’da yapmak için kolları sıvadı.

Türkiye’ye 11 alışveriş ve yaşam merkezi kazandıran Rönesans Holding, Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezlerinden dördüncüsünü ise Van’a kazandırmak için çalışmalarını devam ettiriyor. Rönesans Yönetim A.Ş. Genel Müdürü Süha Günel, Türkiye’nin gücüne ve geleceğine inanarak, yollarına devam ettiklerini söyledi.

Yaptıkları yatırımlarla her kesime örnek olduklarını ifade eden Günel, “Bizimkisi iddia sahibi olmak. İddianız yoksa, buralarda insanların yaşadığını kabul etmiyorsanız, buraları ülke ekonomisinin bir parçası olarak görmezseniz bu yatırımları yapamazsınız. Ama biz ediyoruz. ‘Biz Türkiye’nin her yerine gideriz’ diyoruz. Türkiye’de nasıl insanlar arasında fark yok iddiası varsa, biz o iddianın peşindeyiz. Kimseyi de örnek almıyoruz ama bazılarının bizi örnek aldığını sevinerek gözlüyoruz” diye konuştu.

Samsun’da, Kahramanmaraş’ta ve Şanlıurfa’da yapılan yatırımların büyüklüğüne dikkat çeken Günel, bunların ancak güvenle inşa edilebileceğine değindi. Gittikleri her yerde insanların, Piazza AVM’leri sahiplendiğini, kentin bir parçası olarak gördüğünü anımsatan Günel, şöyle konuştu:

“Bu noktadan hareketle daha evvel de belirttim; bunlar büyük yatırımlar, kısa dönemde yatırımcısına kârla dönen yatırımlar değil. Bu güvenle ilgili bir konu. Önemli olan insanların ayağına gidebilmek. Bu denli büyük yatırımların ciddi altyapıları, ciddi hesapları var. Türkiye’nin gücüne ve geleceğine inanmakla alakalı bir süreç.”

HEDEF DÜNYADA İLK 5’TE YER ALMAK

ENR tarafından yayınlanan son analizde, Rönesans Holding’in Türkiye’nin birinci dünyanın en büyük 64. inşaat firması olduğunu dile getiren Günel, yakın gelecekteki hedeflerinin dünyanın ilk beşi arasında yer almak olduğunu ifade etti. Ortaya çıkan bu tablonun yaptıkları yatırımların önemini göstermesi açısından önemli olduğuna dikkat çeken Günel, sözlerini şöyle tamamladı:

“Rönesans dünyanın 64. büyük inşaat firması olarak, sıralamada yerini aldı. Türkiye’deki firmalar arasında da Rönesans birinci sırada. Senelerdir ekonomik değer ve istihdam yaratma konusunda Sayın Erman Ilıcak’ın bu gayreti meyvesini verdi. Erman beyin ağzından çıkan bir ifadedir, çok yakın bir gelecekte dünyanın ilk beşinde Rönesans Holding İnşaat’ın yer almasıdır.”

Açıldığı günden bu yana sadece Kahramanmaraşlıların değil, bölge insanının da buluşma noktası haline gelen Kahramanmaraş Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’ni, açıldığı 26 Nisan 2013 tarihinden bugüne kadar 6 milyonu aşkın insan ziyaret etti. Alışverişin yanında ailelerin keyifle vakit geçirebildiği bir sosyal yaşam alanı olan Piazza, çeşitli aralıklarla düzenlediği kampanyalarla da insanların yüzünü güldürüyor. Daha önce bir talihliyi otomobil sahibi yapan Piazza, şimdi de çekilişle bir kişiye ev verecek.

Genel Müdür Süha Günel, bu yolla Kahramanmaraşlılara teşekkür ettiklerini ifade ederek, “Araba kampanyasında yaklaşık 100 bin başvuru kaydı aldık. Şimdi evle ilgili de çok kısa sürede 10 bini aşan kayıt var. Emin olun bu insanlar açısından reklam değeri olan bir şey değil. Çünkü insanlara ev veriyorsun, araba veriyorsun diye gelip alışveriş yapmaz. Bu teşekkür mahiyetinde olan bir şeydir. Biz de Kahramanmaraş halkına teşekkürümüzü göstermek için böyle bir yol seçtik. İnşallah bunlar devam edecek” diye konuştu.

Öte yandan Rönesans Eğitim Vakfı tarafından yapımı üstlenilen Kahramanmaraş’taki anaokulunda da çalışmalar hızla ilerliyor. Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe’yi ziyaret eden Günel, anaokulu inşaatı hakkında güncel bilgileri aktarıp, bunun kısa süre içerisinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edileceğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2013, 13:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER