Polat Alemdar’ın Sesi Edirne’den

Edirneli Umut Tabak, 10 yıldan bu yana yayınlanan’’Kurtlar Vadisi’’ başkahramanı Polat Alemdar'ı seslendiriyor.Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde 7 Nisan 1979 tarihinde doğan ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü...

Polat Alemdar’ın Sesi Edirne’den
Edirneli Umut Tabak, 10 yıldan bu yana yayınlanan’’Kurtlar Vadisi’’ başkahramanı Polat Alemdar'ı seslendiriyor.

Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde 7 Nisan 1979 tarihinde doğan ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunu Tabak, ilk olarak Haldun Dormen tiyatrosunda rol aldı daha sonra rol arkadaşlarından Gülen Karaman’ın yönlendirmesiyle seslendirmeye başladı. 1999- 2000 sezonunda Amphytrion 2000'de ”Nerede Kalmıştık”adlı oyunlarda oynadı.

Tabak, Tom Cruise, Christian Slater, Matt Damon, Brad Pitt, Johnny Depp Antonio Banderas, Leonardo Di Caprio'nun Türkçe dublajlarında da seslendirme yaptı. Tabak, 'Kurtlar Vadisi’nde Necati Şaşmaz, Büyük Yalan’da Emrah, Aşk Oyunu adlı dizide Keremcem, Şöhret adlı dizide Murat Ünalmış’ı, Yaşanmış Şehir Hikayeleri adlı dizide Onur Şan’ı, Kaybolan Yıllar adlı dizide Burak Hakkı’yı, Güz Yangını adlı dizide Tansel Öngel’i, Gümüş dizisinde ise Kıvanç Tatlıtuğ’u seslendirdi. Tabak, Tatlı Kaçıklar, İkinci Bahar, Böyle mi? dizilerinde de rol aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48