Mısır’da Yaşanan Olayların 100’üncü Günü Edirne'de Protesto Edildi

Mısır’da 3 Temmuz tarihinde başlayan olayların 100'üncü günü Edirne’de protesto edildi. Rabia Platformu öncülüğünde Edirne Belediyesi önünden yürümeye başlayan yaklaşık 200 kişi sloganlar atarak PTT binası önüne kadar yürüdü....

Mısır’da Yaşanan Olayların 100’üncü Günü Edirne'de Protesto Edildi
Mısır’da 3 Temmuz tarihinde başlayan olayların 100'üncü günü Edirne’de protesto edildi. Rabia Platformu öncülüğünde Edirne Belediyesi önünden yürümeye başlayan yaklaşık 200 kişi sloganlar atarak PTT binası önüne kadar yürüdü. "İnsanlığın dirilişi için direniyoruz.", "İnsanca yaşamak için yeni bir dünya istiyoruz" sloganları atan grup, katliamın yüzüncü gününde dikkat çekti.

Rabia Platformu Basın Sözcüsü Nasrullah Şimşek,“ Mısır için direniş, insanlık için direniş mücadelemizde kararlı olacağız. İnanıyoruz ki kendisini insan ve insanlığa hizmet etmeye adamış geçliğin darbelere karşı direnişi insanlığın direnişi ile sonuçlanacak. İnsana karşı yapılan zulmü sona erdirmeyi amaçladığımız bu kutlu sefer, Mısır’da darbeyi sona erdiren soylu bir zaferle taçlanacak” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER