“bm’nin Görevi Müslümanları Yok Etmek”

Saadet Partisi Merkez ilçe Başkanı Şaban Kaya, "Birleşmiş Milletlerin (BM) görevi dünyada Müslümanlığı yok etmektir, bu görevini de adım adım icra ediyor" dedi.Saadet Partisi Merkez ilçe Başkanı Kaya yaptığı yazılı açıklamada,...

“bm’nin Görevi Müslümanları Yok Etmek”
Saadet Partisi Merkez ilçe Başkanı Şaban Kaya, "Birleşmiş Milletlerin (BM) görevi dünyada Müslümanlığı yok etmektir, bu görevini de adım adım icra ediyor" dedi.

Saadet Partisi Merkez ilçe Başkanı Kaya yaptığı yazılı açıklamada, Mısır'da yüzde 51 ile seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye karşı askeri darbe yapanların arkasında hangi devletlerin yer aldığının belli olduğunu söyledi.

Darbeyi yaptıranların darbenin arkasında yer alan ülkeler olduğunu savunan Kaya, halkın seçtiği Cumhurbaşkanına tüm Müslümanların sahip çıkması gerektiğini dile getirdi. Kaya, Suriye'de zehirli gaz bombası atılarak bin 300 kişinin katledildiğini ifade ederek, "Bunu kim yaparsa yapsın lanetliyoruz çünkü bu, bir zulümdür. Biz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da zalimlerin yanında hiç olmadık, olmayacağız. BM, İsrail'in etrafındaki Müslüman ülkeleri tek tek yok ediyor. Filistin'e destek veren ülkelerin yönetimlerini tek tek indiriyor. BM'nin görevi dünyada Müslümanlığı yok etmektir, bu görevini de adım adım icra ediyor. Bizim BM'den bekleyecek hiçbir şeyimiz yoktur ” Suriye’deki gelişmeleri Türkiye’nin zamanında fark edemediğini belirten Kaya; “Suriye’deki olayları hiçbir ülke bitiremez. Ancak İslam ülkeleri bir araya gelir hakkaniyet ve adalet ölçüleri içerisinde sorunu çözebilir. Şu an Suriye, Irak gibi üçe bölünmek üzere. Bizim Müslüman ülkeler olarak birlik olup bir araya gelip bu sorunları çözebiliriz. Nerede bir kötülük, haksızlık, zulüm varsa onların karşısına çıkmalıyız. Çünkü inancımızın gereği budur” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48