Türk Gözlem Heyeti: "azerbaycan Seçimlerinin Şeffaflığında Hiçbir Problem Yok"

Azerbaycan’daki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde gözlemci olarak bulunan 35 kişilik Türk milletvekili heyetinin üyeleri,seçimleri değerlendirmek üzere başkent Bakü'de bir basın toplantısı düzenledi.AK Parti milletvekili ve Türkiye-Azerbaycan...

Türk Gözlem Heyeti:
Azerbaycan’daki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde gözlemci olarak bulunan 35 kişilik Türk milletvekili heyetinin üyeleri,

seçimleri değerlendirmek üzere başkent Bakü'de bir basın toplantısı düzenledi.

AK Parti milletvekili ve Türkiye-Azerbaycan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Necdet Ünüvar Azerbaycan'ın Gebele, Sumgayıt, Guba ve başkent Bakü gibi çeşitli bölgelerinde gözlemler yaptıklarını belirterek, ”Bizim gözlemimiz, şeffaflık konusunda hiçbir problem olmadı. Sabahın ilk saatlerinden beri seçime katılım beklentilerin üstündeydi. Hatta Sumgayıt’ta uzun bir kuyruk vardı. Oradaki işlemleri bire bir gözlemledik. Bizim gözlemlerimiz üzere seçimin şeffaflığı konusunda hiçbir problemin olmadığı konusunda. Seçimle ilgile her hangi bir eleştiri ve saire varsa onları incelemek, onları açıklığa kavuşturmak şimdiki yönetimin görevidir. Bizim gözlemlerimiz sonucunda seçimlerin şeffaf ve demokratik olmuştur” dedi.

Milletvekili Sinan Oğan da Azerbaycan’da yapılan gözlemler sırasında seçimlerde hiçbir problemin yaşanmadığına söyleyerek, ”Bizim bulunduğumuz sandıklarda, bizim bulunduğumuz bölgelerde seçime katılımın, vatandaşın ilgisinin yoğun olduğuna şahit olduk. Bu seçimin Azerbaycan’a, Azerbaycan halkına hayırlar getirmesini diliyorum” diye konuştu.

Türk Gözlemci Heyeti akşam saatlerinde Türkiye’ye dönecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER