Bakü’de Türkiye Cumhuriyeti’nin İlanının 90. Yıldönümü Kutlandı

Azerbaycan’da Bakü Büyükelçiliği tarafından düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunda Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanının 90. yıldönümü kutlandı.Bakü’de düzenlenen resepsiyona Büyükelçi Alper Coşku, Askeri Ataşe Tuğgeneral...

Bakü’de Türkiye Cumhuriyeti’nin İlanının 90. Yıldönümü Kutlandı
Azerbaycan’da Bakü Büyükelçiliği tarafından düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunda Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanının 90. yıldönümü kutlandı.

Bakü’de düzenlenen resepsiyona Büyükelçi Alper Coşku, Askeri Ataşe Tuğgeneral Hasan Nevzat Taşdeler, bakanlar, milletvekilleri, hükümet yetkilileri ve sivil toplum örgütleri katıldı. Resepsiyonda konukları Büyükelçi Alper Çoşkun, Askeri Ataşe Tuğgeneral Hasan Nevzat Taşdeler ve eşleri karşıladı.

Konukları selamladıktan sonra gazetecilere açıklama yapan Büyükelçi Alper Coşkun, “Azerbaycan’la bunu kutlamak bize başka bir haz veriyor. Kısacası büyük bir aile olarak bu akşam Azerbaycan’da Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 90. yıldönümünü idrak ediyoruz. Bu önemli ve kutsal denebilecek emaneti bizlere bırakan ulu önder Atatürk başta olmak üzere, onun dönem arkadaşlarına, o dönemde bu olağan üstü mücadeleyi yaparak bize bu eseri emanet edenlere ve şehitlerimize minnetimizi ifade ediyoruz. Yeni nesiller olarak borcumuz ve görevimiz onların bize emanet ettiği Türkiye’yi küresel düzeyde en ileri noktalara taşımaktır. Azerbaycanlı kardeşlerimize bir kez daha bizlere gösterdikleri teveccühten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Etkinlikte daha sonra konuklara yemek ikram edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER