Silvan'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Etkinlikleri

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla etkinlik düzenlendi.Silvan Kaymakamı Berkan Sönmezay'ın makamında gelen tebrikleri kabulüyle başlayan töre, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı programı Gazi Caddesi'nde devam...

Silvan'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Etkinlikleri
Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Silvan Kaymakamı Berkan Sönmezay'ın makamında gelen tebrikleri kabulüyle başlayan töre, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı programı Gazi Caddesi'nde devam etti. Silvan İlçesi Hükümet Konağı önündeki Gazi Caddesi'nde düzenlenen etkinliklerle kutlanırken, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü folklor ekibinin gösterisi büyük ilgi gördü. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenine Silvan Kaymakamı Berkan Sönmezay, Garnizon Komutanı Vekili Jandarma Yarbay Tamer Güdükbay, Belediye Başkan Vekili İhsan Baykara, AK Parti İlçe Başkanı Nedim Kılıçaslan, daire müdür ve amirleri, sivil toplum kuruluşları, askeri erkan, öğretmen, öğrenci ve çok sayıda vatandaş katıldı. burada konuşan Silvan Kaymakamı Berkan Sönmezay, "Cumhuriyetimizin kuruluşunun 90. yıldönümünü ve Cumhuriyet Bayramı'nı büyük bir coşku ve heyecanla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmek için evrensel değerleri, bilimin ve aklın yol göstericiliğini benimsemeli, tarihimizi çok iyi bilmeli, bağımsızlık anlayışımızdan ve kendi milli kültürümüzden ödün vermeden, milli tarihimizi ve öz değerlerimizi unutmadan çağdan dünyanın insanlığa sunduğu iyiliklerden yararlanmalıyız. Bu süreçte, ilçeyi yönetenler bizler, sivil toplum örgütleri, anne-babalar ve toplumun her kesini sizlerin yanında ve destekçiniz olacaktır. Bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Atatürk ve silah arkadaşlarına minnet ve şükranlarımızı sunuyorum. Çanakkale’de Sakarya’da Afyon’da Dumlupınar’da Sarıkamış’ta velhasıl bu toprakları vatan yapma uğruna mücadele verdiği her yerde can verenleri, Urfa’yı Şanlı, Antep’i Gazi, Maraş’ı Kahraman yapanları, memleketimizin bölünmez bütünlüğü için, Türkiye Cumhuriyeti'nin sonsuza kadar yaşatılması için can verenleri, aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilere şükran duygularıyla sağlık ve mutluluklar diliyorum. Yarınlarımızın aydınlık olması dileklerimle herkesin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum" dedi.

Cumhuriyet Bayramı nedeniyle düzenlenen resim, kompozisyon ve şiir dallarında dereceye giren öğrencilere Kaymakam Berkan Sönmezay, Garnizon Komutan Vekili Jandarma Yarbay Tamer Güdükbay ile Belediye Başkan Vekili İhsan Baykara tarafından çeşitli ödüller verildi.

Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı törende, okulların bayrak flamalı tören geçişiyle sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48