Denizli Belediyesi Kurban Bayramı’na Hazır

Denizli Belediyesi vatandaşların huzur içinde Kurban Bayramı geçirmeleri için hazırlıklarını tamamladı.Denizli Belediyesi'nin Kurban Bayramı süresince vatandaşların mağdur olmaması için tüm birimlerde nöbetçi ekipler oluşturarak halkın...

Denizli Belediyesi Kurban Bayramı’na Hazır
Denizli Belediyesi vatandaşların huzur içinde Kurban Bayramı geçirmeleri için hazırlıklarını tamamladı.

Denizli Belediyesi'nin Kurban Bayramı süresince vatandaşların mağdur olmaması için tüm birimlerde nöbetçi ekipler oluşturarak halkın ihtiyacını karşılayacağı,vatandaşların bayram süresince her türlü problemleri için Alo 153 telefon hattını arayarak ilgili birimlerinden yardım isteyebilecekleri bildirildi. Vatandaşların 188 Cenaze, 110 İtfaiye ve 185 Su Arıza telefonlarını arayarak istek ve şikayetlerini de iletebilecekleri kaydedildi. Denizli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin ise bayramda denetimlerine devam edecekleri, vatandaşların huzur içinde bir bayram geçirmesini engelleyecek durumlara karşı görevinin başında olacağı ifade edildi.

Kurban Bayramı'nda vatandaşların kurbanlarını dini hükümlere, sağlık şartlarına ve çevre temizliğine uygun olarak kesmelerini sağlamak için kurban kesim yerlerinin de belirlediği açıklandı. Küçükbaş hayvanlar için kurban kesim merkezlerinin Ulu Cami yanında eski halin bulunduğu alan, Yenişehir Şengün Cami yanı, Kuşpınar Pazaryeri, Kınıklı Pazaryeri, Adalet Parkı karşısı İmariskan Evleri Pazar yeri, Sevindik Pazaryeri, İncilipınar Pazaryeri, Karaman Pazaryeri, Servergazi Pazaryeri ve Denizli Belediyesi Mezbahası, büyükbaş hayvanlar için de Başkarcı Belediye Mezbahası, Korucuk Mahallesi Sabanoğlu Mezbahası ve Akkale Mahallesi Ankara Asfaltı Üzeri Saycan Mezbahası olarak belirlendiği belirtildi.

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, vatandaşların huzurlu bir bayram geçirmeleri için belediyenin görev başında olacağını kaydederek, "Her türlü tedbiri aldık. Bayram ziyaretlerinde vatandaşların sorun yaşamamaları bizim önceliğimizdir. Bayramda hizmetlerin aksamaması için ilgili birimlerimizde nöbetçi personelimiz bulundurulacak" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER