Şen Mahalle Şenlendi

Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde yer alan roman vatandaşların ikamet ettiği şen mahalle sakinleri, Demokratikleşme Paketindeki kendilerine yönelik açıklamalardan mutlu oldular.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı Demokratikleşme...

Şen Mahalle Şenlendi
Çanakkale'nin Lapseki ilçesinde yer alan roman vatandaşların ikamet ettiği şen mahalle sakinleri, Demokratikleşme Paketindeki kendilerine yönelik açıklamalardan mutlu oldular.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı Demokratikleşme Paketine Türkiye Roman Platformu As Başkanı Ali Çalışır, atılacak olan adımları dikkatle izleyeceklerini söyledi. Açıklanan paketin tüm roman camiasını heyecanlandırıcı bir olay olduğunu belirten Türkiye Roman Platformu As Başkanı Ali Çalışır, “Lapseki ilçesinde yer alan roman vatandaşların ikamet ettiği şen mahalle sakinleri Demokratikleşme Paketindeki kendilerine yönelik açıklamalardan oldukça memnuniyetle karşıladılar. Başbakan Erdoğan'ın Roman Dil ve Kültür Enstitüsü kurularak kültürlerinin yaşatılması mesajı vermesiyle tüm kamuoyunda gözler tekrar roman camialarına dönmüştür. Bizlerde Osmanlı İmparatorluğundan bu yana hizmetlerimizle Türk Milletinin ayakta durması ve yaşatılması adına canlarımızı feda ettik. Biz hep şerefli Türk milletinin yanında ve özünde olduk. Bizlerin de en büyük sorunları işsizliktir. Bizlerde kendi kültürümüzü yaşatıp topluma faydalı bir şekilde entegrasyonu yakalamak istiyoruz. Toplumdaki bu genel yargıyı kırmak adına tarihi bir fırsatı iyi değerlendirmek lazım. Başbakan Erdoğan'ın roman camiasına verdiği bu ödülü tüm romanlar olarak iyi bir şekilde değerlendirmek istiyoruz ve aynı hassasiyeti hükümetimizden de bekliyoruz. İstiyoruz ki romanlardan da çok iyi bir doktor olsun, mühendis olsun, kimyager olsun" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48