Çanakkale 2015 Kordinasyon Merkezi Açıldı

Çanakkale Savaşlarının 100. Yılı dolayısıyla Çanakkale Valiliği 2015 Koordinasyon Merkezi Ofisi açıldı.Çanakkale Savaşlarının 100. Yıl hazırlıkları kapsamında İskele meydanında yer alan bina yeniden düzenlenerek Çanakkale Valiliği...

Çanakkale 2015 Kordinasyon Merkezi Açıldı
Çanakkale Savaşlarının 100. Yılı dolayısıyla Çanakkale Valiliği 2015 Koordinasyon Merkezi Ofisi açıldı.

Çanakkale Savaşlarının 100. Yıl hazırlıkları kapsamında İskele meydanında yer alan bina yeniden düzenlenerek Çanakkale Valiliği 2015 Koordinasyon Merkezi Ofisi oluşturuldu. Açılışta konuşan Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, 100’ncü yıla yönelik çalışmalara hız vermek istediklerini söyledi. Çınar, “Bu ofisi burada açarak işlerimize hız vermek istiyoruz. Bu tür büyük organizasyonlar, ajanslar kurularak yönetildi. 2010 yılında Avrupa Kültür Başkenti olan İstanbul’da bir ajans kurularak bu işler yürütüldü. Şimdi de Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında Eskişehir’de de bir ajans marifetinde yürütülmekte. Çanakkale Zaferi'nin 100 yılı 2015 faaliyetleri için henüz bir ajans kurulmadı. Fakat başbakanımız bir müsteşar görevlendirdi. Müsteşarımız Çanakkale 2015 içinde bir ajans kurulmasının iyi olacağını ilettiler. Meclisimiz çalışmaya başladı. Bundan sonra takdir sayın yetkililerin ve başbakanımızındır” dedi.

Açılışa Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, Çanakkale Belediye Başkan Vekili Muharrem Erkek, Cumhuriyet Başsavcısı Salih Çokal, Avustralya'nın Çanakkale Konsolosu Nicholas Sergi ve daire müdürleri katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48