Vali Karaloğlu’ndan Bursa İl Özel İdaresi'ne Övgü

Bursa İl Genel Meclisi olağan toplantısına katılan Vali Münir Karaloğlu, “Bu ülkenin taşında toprağında İl Özel İdareleri'nin çok ciddi emeği vardır" dedi.İl Genel Meclisi Ekim ayı olağan toplantılarına Nedim Akdemir Başkanlığında...

Vali Karaloğlu’ndan Bursa İl Özel İdaresi'ne Övgü
Bursa İl Genel Meclisi olağan toplantısına katılan Vali Münir Karaloğlu, “Bu ülkenin taşında toprağında İl Özel İdareleri'nin çok ciddi emeği vardır" dedi.

İl Genel Meclisi Ekim ayı olağan toplantılarına Nedim Akdemir Başkanlığında başladı. Meclisin ilk oturumuna Bursa Valisi Münir Karaloğlu katıldı. İl Genel Meclisi Üyeleri ile tanışan Vali Karaloğlu yaptığı konuşmasında, “İl Özel İdareleri Türkiye'de özellikle kırsal alanda şehirlerde belediyelerin yapmış olduğu belediye hizmetlerini ağırlıklı olarak hatta daha fazlasını kısal kesimde gerçekleştirmiştir. Bundan dolayıdır ki ülkemizin tüm kırsal alanlarında İl Özel İdarelerimizin çok önemli hizmetleri olmuştur” dedi.

İl Özel İdarelerinin önümüzdeki yıl kapanacağını belirten Karaloğlu, “Bu ülkenin taşında toprağında köyünde ilçesinde kentinde İl Özel İdarelerinin çok ciddi emeği vardır. Kimse bunu yadsıyamaz. Ama bugün artık değişim zamanıdır. Reform zamanıdır. Buna uygun olmak şartıyla yeni yasa zamanı gelince en iyi şekilde uygulanacaktır. Şimdiye kadar görev almış, İl Genel Meclisi üyelerimizi ve Özel İdare çalışanlarımıza verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48