Türkiye’ye Uluslararası Okul Sporları Federasyonundan Onur Ödülü

Uluslararası Okul Sporları Federasyonu (ISF) tarafından iki yılda bir verilen Raymond Defever Trophy onur ödülünü 2013 yılında Türkiye kazandı.Dünyada 86 ülkenin üye olduğu Uluslararası Okul Sporları Federasyonu, Türkiye'nin 2013 yılında...

Türkiye’ye Uluslararası Okul Sporları Federasyonundan Onur Ödülü
Uluslararası Okul Sporları Federasyonu (ISF) tarafından iki yılda bir verilen Raymond Defever Trophy onur ödülünü 2013 yılında Türkiye kazandı.

Dünyada 86 ülkenin üye olduğu Uluslararası Okul Sporları Federasyonu, Türkiye'nin 2013 yılında kazanmış olduğu başarılarını ödül töreni ile taçlandırdı. Törene 2013 yılının başarılı okullarının yöneticileri, sporcuları, öğretmenleri ve velilerin yanında Gençlik ve Spor Bakanlığının Temsilcisi ve İstanbul Gençlik Hizmetleri İl Müdür vekili katıldı.

İstanbul Balta Limanı Polis Evi'nde yapılan törende Bursa’yı temsil eden Faik Çelik Kız Teknik ve Meslek Lisesi de (TKML) geçtiğimiz Haziran ayında Çek Cumhuriyeti’nin Karlovary kentinde yapılan dünya Atletizm şampiyonasında elde ettiği dünya ikinciliği dolayısıyla ödüllendirildi. Türkiye 2013 yılında gerçekleştirilen basketbol, yüzme, futbol, tenis ve atletizm branşlarında 6 dünya şampiyonluğu, 4 dünya ikinciliği, 3 dünya üçüncülüğü ile kırılması zor bir rekora da imza attı. Elde edilen bu başarıyla Türkiye dünya okul sporlarının liderliğini üstlenmiş oldu. Atletizm branşında dünya ikinciliği elde eden Faik Çelik KTML’de bu başarıya önemli katkı sağladı.

Elde ettikleri başarıdan dolayı ödüllendirilen öğrenciler sevinçlerini öğretmen ve aileleriyle paylaştılar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner39

banner48